Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Dead Rising: Chop Till You Drop (Wii)
OkładkaDead Rising: Chop Till You Drop (Wii)

Dead Rising: Chop Till You Drop Wii

Remake popularnej trzecioosobowej gry akcji z konsoli Xbox 360, opracowany przez firmę Capcom specjalnie dla posiadaczy Nintendo Wii.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | TPS | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Rising: Chop Till You Drop Premiera Wii

24lutego2009

pudełko PL

6marca2009

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dead Rising: Chop Till You Drop jest tytułem zaliczającym się do popularnego gatunku survival horrorów, stworzonym przez twórców sagi Resident Evil. Mamy tu do czynienia z konwersją hitu z konsoli Xbox 360, wydanego w roku 2006.

Wcielamy się w postać Franka Westa, fotoreportera, który w ciągu 72 godzin ma szansę na zrealizowanie najważniejszego materiału w swojej karierze. Akcja toczy się w małym miasteczku Willamette, a dokładnie w jednym z tamtejszych centrów handlowych, opanowanym przez hordy zombie. Frank musi uratować uwięzionych tam ludzi i uważać, aby samemu nie odnieść ran. W tym celu posługuje się swoimi naturalnymi zdolnościami, czyli sprytem oraz szybkim reagowaniem na zbliżające się zagrożenie. Nasz bohater zdany jest sam na siebie i niestety nie dysponuje arsenałem broni ciężkiej. Musi chwytać się więc wszystkiego co jest w pobliżu, gdyż otoczenie jest bardzo interaktywne – Frank korzysta więc z desek, pił spalinowych, kijów baseballowych etc. Gracz musi pamiętać o wskaźniku zdrowia, który uzupełnia się poprzez jedzenie i picie na stoiskach spożywczych. Bardzo istotne jest również robienie zdjęć, gdyż za wyjątkowo dobre fotografie otrzymuje się atrakcyjne bonusy.

W stosunku do wersji z Xboksa 360 zaszły pewne zmiany w oprawie wizualnej. Grafika została dostosowana do możliwości technicznych konsoli Wii i jest napędzana przez silnik, zapożyczony z czwartej części Resident Evil.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Dead Rising: Chop Till You Drop cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead Rising: Chop Till You Drop

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.