Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Dead Rising: Chop Till You Drop (Wii)

Dead Rising: Chop Till You Drop Wii

Remake popularnej trzecioosobowej gry akcji z konsoli Xbox 360, opracowany przez firmę Capcom specjalnie dla posiadaczy Nintendo Wii.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | TPS | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Dead Rising: Chop Till You Drop (Wii)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

24lutego2009

6marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Rising: Chop Till You Drop jest tytułem zaliczającym się do popularnego gatunku survival horrorów, stworzonym przez twórców sagi Resident Evil. Mamy tu do czynienia z konwersją hitu z konsoli Xbox 360, wydanego w roku 2006.

Wcielamy się w postać Franka Westa, fotoreportera, który w ciągu 72 godzin ma szansę na zrealizowanie najważniejszego materiału w swojej karierze. Akcja toczy się w małym miasteczku Willamette, a dokładnie w jednym z tamtejszych centrów handlowych, opanowanym przez hordy zombie. Frank musi uratować uwięzionych tam ludzi i uważać, aby samemu nie odnieść ran. W tym celu posługuje się swoimi naturalnymi zdolnościami, czyli sprytem oraz szybkim reagowaniem na zbliżające się zagrożenie. Nasz bohater zdany jest sam na siebie i niestety nie dysponuje arsenałem broni ciężkiej. Musi chwytać się więc wszystkiego co jest w pobliżu, gdyż otoczenie jest bardzo interaktywne – Frank korzysta więc z desek, pił spalinowych, kijów baseballowych etc. Gracz musi pamiętać o wskaźniku zdrowia, który uzupełnia się poprzez jedzenie i picie na stoiskach spożywczych. Bardzo istotne jest również robienie zdjęć, gdyż za wyjątkowo dobre fotografie otrzymuje się atrakcyjne bonusy.

W stosunku do wersji z Xboksa 360 zaszły pewne zmiany w oprawie wizualnej. Grafika została dostosowana do możliwości technicznych konsoli Wii i jest napędzana przez silnik, zapożyczony z czwartej części Resident Evil.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead Rising: Chop Till You Drop

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dead Rising 2: Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy
Dead Rising 2: Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy

wiadomość24 września 2010

Firma Capcom ma powody do zadowolenia. Japońska korporacja ujawniła bowiem, że będący prologiem do gry Dead Rising 2 dodatek Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy.

Premiery gier w Polsce (2-8 marca)
Premiery gier w Polsce (2-8 marca)

wiadomość9 marca 2009

Kto by pomyślał – w ubiegłym tygodniu do polskich sklepów trafiło dwanaście premierowych gier, z czego aż siedem zagościło na poczciwych blaszakach. Także w planach wydawniczych rodzimych dystrybutorów pojawiło się kilka interesujących pozycji, w sam raz na nadchodzącą wiosnę. Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższym zestawieniu.

Wyciekł trailer Dead Rising 2?
Wyciekł trailer Dead Rising 2?

wiadomość7 lutego 2009

Sprawa kontynuacji przebojowego Dead Rising wydaje się nie mieć końca. Zostawmy na razie plotki o multiplatformowości tytułu i jego amerykańskim producencie, bo od niedawna fanów produkcji elektryzuje materiał filmowy rzekomo promujący drugą odsłonę hitu z Xboksa 360. Video nakręcone amatorską kamerą znajdziecie pod tym adresem.

Co szykuje Capcom na pierwszą połowę 2009 roku?
Co szykuje Capcom na pierwszą połowę 2009 roku?

wiadomość5 stycznia 2009

Firma Capcom, japoński producent i wydawca gier, odpowiedzialna m.in. za stworzenie serii Devil May Cry i Lost Planet czy dystrybucję cyklu GTA w Kraju Kwitnącej Wiśni, ogłosiła listę gier, które zostaną wypuszczone do sprzedaży przez nią w pierwszym półroczu 2009.

Prace nad Dead Rising 2 jednak trwają?
Prace nad Dead Rising 2 jednak trwają?

wiadomość7 listopada 2008

Na temat potencjalnego sequela Dead Rising krążyło już wiele plotek. Pierwszy raz informację o rozpoczęciu prac nad dwójką podał japoński magazyn Famitsu wiosną ubiegłego roku. Potem w sieci i magazynach branżowych pojawiło się jeszcze wiele podobnych, niepotwierdzonych wiadomości (za każdym razem szybko dementowanych przez wydawcę jedynki, firmę Capcom), do których właśnie dołączyła kolejna.