Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 16:48

autor: Góral

Persona 5 pojawi się w Europie dzięki firmie Deep Silver

Firma Deep Silver poinformowała, że będzie wydawać gry Atlusa i niektóre produkcje Segi w Europie. Dzięki temu doczekamy się m.in. premiery wyczekiwanego Shin Megami Tensei: Persona 5, jak również Shin Megami Tensei IV: Apocalypse oraz 7th Dragon III Code: VFD.

Deep Silver, które wielu z Was z pewnością kojarzy m.in. z Metro: Last Light czy też serii Dead Island, poinformowało, że nawiązało współpracę z firmami Atlus i SEGA. Dzięki temu doczekamy się w Europie premiery niektórych wyczekiwanych produkcji, w tym Shin Megami Tensei: Persona 5 (PlayStation 4 i PlayStation 3), Shin Megami Tensei IV: Apocalypse (3DS) oraz 7th Dragon III Code: VFD (3DS). Niestety nie zdradzono, czy pierwsza z wymienionych gier pojawi się na Starym Kontynencie w tym samym czasie, co w USA, czyli w lutym 2017 roku – na dalsze konkrety musimy poczekać. Warto przy okazji wspomnieć, że polskim dystrybutorem gier Deep Silver jest Techland, który, miejmy nadzieję, nie pominie nowej oferty swojego partnera i również w naszym kraju będzie można normalnie kupić wymienione tytuły.

Shin Megami Tensei: Persona 5 zawita do Europy. - Persona 5 pojawi się w Europie dzięki firmie Deep Silver - wiadomość - 2016-07-06
Shin Megami Tensei: Persona 5 zawita do Europy.
Persona 5 pojawi się w Europie dzięki firmie Deep Silver - ilustracja #2

Deep Silver jest niemieckim wydawcą gier wideo, należącym do koncernu Koch Media. Firma została założona w 2002 roku i na początku działalności nie miała w swoim katalogu zbyt wielu głośnych produkcji. Sytuacja zmieniła się w momencie wypuszczenia Dead Island, które okazało się sporym hitem i umożliwiło zainwestowanie pieniędzy m.in. w markę Metro i Saints Row, które przejęto od nieistniejącego już THQ. Obecnie firma pracuje nad kilkoma projektami, w tym Dead Island 2 oraz Agents of Mayhem. Pierwszego raczej nie trzeba przedstawiać, natomiast drugi będzie nowym tytułem twórców wspomnianego już cyklu Saints Row. Gracze pokierują superagentami z organizacji M.A.Y.H.E.M. (Multinational Agency for Hunting Evil Masterminds), którzy walczą ze złoczyńcami z L.E.G.I.O.N.