Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 17:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Red Dead Redemption zadebiutuje na Xboksie One we wstecznej kompatybilności w piątek [news zaktualizowany]

Firma Rockstar Games poinformowała, że Red Dead Redemption ukaże się na konsoli Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności w najbliższy piątek, czyli 8 lipca. Obsługiwane będą wszystkie edycje znane z Xboksa 360, czyli Red Dead Redemption, Undead Nightmare oraz Red Dead Redemption: Game of the Year Edition.

AKTUALIZACJA:

Wczorajsza zapowiedź w ciekawy sposób wpłynęła na sprzedaż leciwego Red Dead Redemption na Xboksie 360. Jak zauważono w serwisie GameSpot, kilkuletni tytuł odnotował ogromny wzrost zainteresowania (ponad 6300 procent!) w sklepie Amazon. Z 1093. miejsca wskoczył na 17. lokatę najlepiej sprzedających się produktów. Podobnie ma się sytuacja z Red Dead Redemption: Undead Nightmare, które z 712. przeniosło się na 36. miejsce (wzrost sprzedaży o 1877 procent).

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że obecnie możecie nabyć grę na promocji w sklepie Xbox Games w cenie 24,75 zł, o ile posiadacie aktywny abonament Xbox Live Gold.

Od kilku dobrych miesięcy spodziewaliśmy się premiery Red Dead Redemption na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. Ten dzień nastąpi już wkrótce, a dokładniej pisząc w najbliższy piątek, o czym poinformowała firma Rockstar Games. Przy okazji ujawniono, że tytuł dostępny będzie dla posiadaczy wszystkich edycji, które pierwotnie pojawiły się na Xboksie 360. Mowa o standardowym Red Dead Redemption, Red Dead Redemption: Undead Nightmare oraz Red Dead Redemption: Game of the Year Edition. Naturalnie projekt będzie można także kupić w sklepie Xbox Games, jeżeli nie macie w kolekcji oryginału.

Red Dead Redemption zadebiutuje na Xboksie One we wstecznej kompatybilności w piątek [news zaktualizowany] - ilustracja #1
Red Dead Redemption zadebiutuje na Xboksie One we wstecznej kompatybilności w piątek [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Red Dead Redemption pojawiło się pierwotnie na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w 2010 roku. Produkcja opowiadająca o przygodach kowboja Johna Marstona spotkała się z niesamowitym przyjęciem ze strony mediów i graczy, którzy nie szczędzili jej pochwał. Tytuł doczekał się także dobrego dodatku Undead Nightmare, w którym główny bohater z „podstawki” musi zmierzyć się z zombie.

Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki związane z Red Dead Redemption 2. Niestety firma Rockstar Games do tej pory nie zapowiedziała tego projektu oficjalnie, choć ponoć przy okazji ostatnich targów E3 było bardzo blisko. Według niepotwierdzonych informacji, deweloper miał właśnie wtedy ujawnić tytuł, ale ze względu na zawartość pierwszego zwiastuna, który mógł przywołać na myśl niedawną strzelaninę w Orlando, w ostatniej chwili odwołano zapowiedź i przesunięto ją na inny termin.