Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 20:55

autor: Keczup

Zapowiedziano nowy survival horror indyjskiego studia – Dear Charlotte

Niezależne indyjskie studio - Method to Madness Studio – udostępniło na swoim oficjalnym kanale w ramach serwisu YouTube materiał promujący jego debiutancką produkcję. Przedstawiamy Dear Charlotte Episode 1: The Asylum.

Nietrudno zauważyć, że po krótkiej recesji survival horrory coraz częściej trafiają na sklepowe półki. Jeśli lubicie walczyć o przetrwanie w wyjątkowo niesprzyjającej atmosferze, to wśród zalewu ostatnich produkcji powinniście zwrócić uwagę na małe indyjskie studio, które może znacznie przyczynić się do rozwoju gatunku. Kilka dni temu Method to Madness udostępniło zwiastun Dear Charlotte Episode 1: The Asylum, które jest ich debiutanckim projektem i będzie wydane w formie epizodycznej. Daty premiery jeszcze nie znamy, ale tytuł ukaże się na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xbox One.

Grafiki udostępnione przez twórców działają na wyobraźnię. - Zapowiedziano nowy survival horror od Indyjskiego studia gier niezależnych – Dear Charlotte - wiadomość - 2016-07-06
Grafiki udostępnione przez twórców działają na wyobraźnię.

Zaprezentowany materiał jest wyjątkowo niepokojący, ale nie zdradza wielu szczegółów dotyczących samej rozgrywki. Na szczęście na oficjalnej stronie dewelopera możemy przeczytać, że akcja Dear Charlotte Episode 1: The Asylum koncentruje się wokół postaci Johna, cierpiącego na amnezję pacjenta ośrodka badań medycznych. W nieokreślonych okolicznościach w placówce dochodzi do katastrofy i zostaje ona opanowana przez zmutowane istoty. Nasz protagonista zostaje uratowany przez szalonego doktora Kremlina i z jego pomocą próbuje odkryć przyczyny tragedii i jej zapobiec.

Już na zwiastunie możemy zobaczyć, że akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszoosobowej. W toku rozgrywki nie będziemy dysponować żadnym uzbrojeniem, a naszym jedynym wsparciem będą wskazówki udzielane przez szalonego doktora. Poza masą mutantów, gracz będzie musiał uporać się ze swoim szaleństwem, którego oznaką będą wewnętrzne głosy słyszane przez naszego bohatera. Bez uzbrojenia i mając wybór pomiędzy szaleństwem własnym a doktora Kremlina, musimy stawić czoła mutantom i poznać przyczyny tragedii. Zachęcamy do obejrzenia powyższego zwiastuna gry i odwiedzenia oficjalnej strony indyjskiego studia.

  1. Oficjalna strona Method of Madness

Method to Madness to niezależne studio założone w Indiach w 2015 roku. Zaprezentowana produkcja Dear Charlotte Episode 1: The Asylum jest debiutanckim tytułem młodego dewelopera. Gra z gatunku survival horror zaoferuje nam rozgrywkę osadzoną w opanowanym przez mutanty ośrodku medycznym z psychicznie chorym pacjentem w roli głównej. Gra zmierza na komputery osobiste i konsole ósmej generacji.