Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lipca 2016, 09:25

Iluzja 2, Noc oczyszczenia - weekendowe premiery filmowe

W najbliższy piątek do kin wejdzie pięć filmów, wśród których największe szanse w walce o widza mają dwa sequele - magiczna Iluzja 2 i krwawa Noc oczyszczenia: Czas wyboru. Miłego oglądania.

Iluzja 2

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Film Iluzja był niezłą, letnią rozrywką, która bawiła przez w zasadzie cały seans, choć finał niektórych (mnie) rozczarował. Kontynuacja angażuje jeszcze większe siły w tę opowieść o współczesnych iluzjonistach, którzy najwyraźniej są prawdziwymi magikami. Do Czterech Jeźdźców zgłasza się zdolny, bogaty i dosyć bezwzględny osobnik, którego gra Daniel Radcliffe, i zmusza ich do wykonania ostatniego, wielkiego, niemożliwego napadu. Ekipa będzie chciała przechytrzyć wszystkich stojących im na drodze i przygotowuje trik, jakiego dotąd nie widział świat. Więcej nazwisk, więcej zwrotów fabularnych, większa stawka, ale podobno jeszcze mniej satysfakcji na sam koniec. Czy chcecie dać drugiej Iluzji szansę?

  1. Reżyseria: Jon M. Chu
  2. Tytuł oryginalny: Now You See Me 2
  3. Grają: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Daniel Radcliffe

Noc oczyszczenia: Czas wyboru

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Noc oczyszczenia wyrosła na ciekawą serię krwawych horrorów bazujących na tym samym pomyśle. W USA powstała instytucja jednej nocy w roku, podczas której każda zbrodnia jest bezkarna. Dzięki takiemu wentylowi bezpieczeństwa społeczeństwo rzekomo kwitnie. Ale teraz będziemy obserwować senator Charlie Roan, która ubiega się o prezydenturę, a przed laty była świadkiem wymordowania własnej rodziny podczas jednej z tytułowych nocy. Jej celem jest zakończenie tego okrutnego programu, co oczywiście sprawia, że staje się celem dla wszystkich psycholi w okolicy. Zdradzona może polegać tylko na wiernym ochroniarzu, który niegdyś darował życie zabójcy swojego syna. Będzie dużo krwi, wciskającej w fotel akcji i mało przyjaznej dla rodzin rozrywki. Recenzje są mieszane, ale budżet filmu już się zwrócił trzykrotnie, więc seria bez wątpienia będzie trwała dalej.

  1. Reżyseria: James DeMonaco
  2. Tytuł oryginalny: The Purge: Election Year
  3. Grają: Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Subtelność (komediodramat o sędzi, który podczas orzekania w pewnej trudnej sprawie na ławie przysięgłych zauważa starą znajomą),
  2. Szajbus i pingwiny (australijski film familijny o przyjaźni szalonego psa i stada pingwinów),
  3. 7 krasnoludków i Królewna Śnieżka – Nowe przygody (chińska animacja dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej