Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 lipca 2016, 09:25

Iluzja 2, Noc oczyszczenia - weekendowe premiery filmowe

W najbliższy piątek do kin wejdzie pięć filmów, wśród których największe szanse w walce o widza mają dwa sequele - magiczna Iluzja 2 i krwawa Noc oczyszczenia: Czas wyboru. Miłego oglądania.

Iluzja 2

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Film Iluzja był niezłą, letnią rozrywką, która bawiła przez w zasadzie cały seans, choć finał niektórych (mnie) rozczarował. Kontynuacja angażuje jeszcze większe siły w tę opowieść o współczesnych iluzjonistach, którzy najwyraźniej są prawdziwymi magikami. Do Czterech Jeźdźców zgłasza się zdolny, bogaty i dosyć bezwzględny osobnik, którego gra Daniel Radcliffe, i zmusza ich do wykonania ostatniego, wielkiego, niemożliwego napadu. Ekipa będzie chciała przechytrzyć wszystkich stojących im na drodze i przygotowuje trik, jakiego dotąd nie widział świat. Więcej nazwisk, więcej zwrotów fabularnych, większa stawka, ale podobno jeszcze mniej satysfakcji na sam koniec. Czy chcecie dać drugiej Iluzji szansę?

  1. Reżyseria: Jon M. Chu
  2. Tytuł oryginalny: Now You See Me 2
  3. Grają: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Daniel Radcliffe

Noc oczyszczenia: Czas wyboru

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Noc oczyszczenia wyrosła na ciekawą serię krwawych horrorów bazujących na tym samym pomyśle. W USA powstała instytucja jednej nocy w roku, podczas której każda zbrodnia jest bezkarna. Dzięki takiemu wentylowi bezpieczeństwa społeczeństwo rzekomo kwitnie. Ale teraz będziemy obserwować senator Charlie Roan, która ubiega się o prezydenturę, a przed laty była świadkiem wymordowania własnej rodziny podczas jednej z tytułowych nocy. Jej celem jest zakończenie tego okrutnego programu, co oczywiście sprawia, że staje się celem dla wszystkich psycholi w okolicy. Zdradzona może polegać tylko na wiernym ochroniarzu, który niegdyś darował życie zabójcy swojego syna. Będzie dużo krwi, wciskającej w fotel akcji i mało przyjaznej dla rodzin rozrywki. Recenzje są mieszane, ale budżet filmu już się zwrócił trzykrotnie, więc seria bez wątpienia będzie trwała dalej.

  1. Reżyseria: James DeMonaco
  2. Tytuł oryginalny: The Purge: Election Year
  3. Grają: Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Subtelność (komediodramat o sędzi, który podczas orzekania w pewnej trudnej sprawie na ławie przysięgłych zauważa starą znajomą),
  2. Szajbus i pingwiny (australijski film familijny o przyjaźni szalonego psa i stada pingwinów),
  3. 7 krasnoludków i Królewna Śnieżka – Nowe przygody (chińska animacja dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.