Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2016, 09:55

autor: Keczup

Nowe stanowisko Microsoftu odnośnie Xbox Play Anywhere

Przedstawiciele Microsoftu szybko wycofali się z wcześniejszych zapowiedzi i postanowili, że usługa Xbox Play Anywhere będzie wspierać tylko te tytuły, które zobaczyliśmy podczas minionych targów E3 w Los Angeles.

Kilka dni temu mieliśmy okazję poinformować, że Microsoft zmienił politykę względem tytułów ekskluzywnych na Xboxa One, które od tej pory miały być dostępne również na komputerach osobistych z systemem Windows 10. Jak słusznie zauważyliście w komentarzach, było to dosyć niezrozumiałe posunięcie, tym bardziej, że w 2017 roku firma planuje wypuścić na rynek nową konsolę. Otóż wcześniejsze stanowisko koncernu okazało się zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Po kilkudziesięciu godzinach wpis informujący o zgodności wszystkich tytułów został zastąpiony następującą informacją:

„Każdy tytuł wydany przez Microsoft Studios, który zaprezentowaliśmy na targach E3 2016, będzie wspierał usługę Xbox Play Anywhere i będzie łatwo dostępny przez Windows Store.”

Microsoft szybko zmienił swoją politykę wydawniczą - Nowe stanowisko Microsoftu odnośnie Xbox Play Anywhere - wiadomość - 2016-07-07
Microsoft szybko zmienił swoją politykę wydawniczą

Nietrudno zgadnąć, że zmiana decyzji Microsoftu ma głównie podłoże marketingowe. Pełna zgodność tytułów ekskluzywnych, wraz z rosnącą popularnością Windowsa 10 mogły zagrozić nowej konsoli. Niemniej jednak wszyscy gracze, którzy w ostatnim czasie przesiedli się na najnowszy OS Microsoftu tylko z uwagi na wcześniejsze doniesienia o pełnej zgodności, nie przyjmą tej wiadomości z entuzjazmem.

Podsumowanie konferencji Microsoft z targów E3 2016 wraz ze wszystkimi zapowiedzianymi tytułami znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalny blog Windows 10
  2. Strona Xbox Play Anywhere

Usługa Xbox Play Anywhere zapewni pełną zgodność wybranych gier wydanych na konsole Xbox z komputerami osobistymi z systemem Windows 10. Początkowo usługą miały zostać objęte wszystkie nadchodzące produkcje Microsoft Studios, ale koncern postanowił ograniczyć liczbę dostępnych tytułów. Aktualnie są to wszystkie gry zaprezentowane na minionych targach E3.