Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2016, 17:25

autor: Makek

Xbox Play Anywhere będzie wspierać każdą nadchodzącą grę od Microsoftu

Za pośrednictwem Windows Bloga Microsoft przekazał szczegóły na temat zbliżającej się dużej aktualizacji do Windowsa 10. Jedna z informacji dotyczy zapowiedzianej niedawno usługi Xbox Play Anywhere, która ma wspierać każdą nadchodzącą grę wydaną przez Microsoft.

Program Xbox Play Anywhere został zaprezentowany na tegorocznych targach E3 i był z pewnością jedną z ciekawszych wiadomości dla posiadaczy ostatniej konsoli Microsoftu oraz komputera z Windowsem 10. Usługa ta pozwala bowiem na korzystanie z niektórych gier na obydwu tych platformach, a wszystko po jednorazowym zakupie kopii na jedną z nich. Teraz dowiedzieliśmy się także, że Xbox Play Anywhere będzie wspierać każdą następną produkcję wydaną przez Microsoft. Informacja ta pojawiła się na Windows Blogu, gdzie opisano także wszystkie zmiany w nadchodzącej, sierpniowej aktualizacji do Windowsa 10.

Usługa Xbox Play Anywhere pozwoli po zakupie gry cieszyć się nią zarówno na Xboksie One jak i Windowsie 10. - Xbox Play Anywhere będzie wspierać każdą nadchodzącą grę od Microsoftu - wiadomość - 2016-07-04
Usługa Xbox Play Anywhere pozwoli po zakupie gry cieszyć się nią zarówno na Xboksie One jak i Windowsie 10.

Ponadto, gry oferowane w ramach opisywanego programu będą dostępne w nowym Windows Store – specjalnej usłudze połączonej ze sklepem, która będzie identyczna na Windowsie 10 i Xboksie One. Ułatwi to proces scalania kont, które na obydwu platformach mają łączyć osiągnięcia, postępy w grze czy pliki zapisu gry.

Niedawno dowiedzieliśmy się także kiedy będzie można przetestować usługę Xbox Play Anywhere. Program ten zadebiutuje 13 września, wraz z premierą osadzonej w klimatach science fiction gry ReCore. Następnymi w kolejności tytułami będą Forza Horizon 3, Gears of War 4, Halo Wars 2 oraz inne produkcje, które niedawno zostały ujawnione na liście gier programu Xbox Play Anywhere. Każda następna gra wydana przez Microsoft będzie automatycznie dołączana do tego grona.