Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2016, 17:25

autor: Makek

Xbox Play Anywhere będzie wspierać każdą nadchodzącą grę od Microsoftu

Za pośrednictwem Windows Bloga Microsoft przekazał szczegóły na temat zbliżającej się dużej aktualizacji do Windowsa 10. Jedna z informacji dotyczy zapowiedzianej niedawno usługi Xbox Play Anywhere, która ma wspierać każdą nadchodzącą grę wydaną przez Microsoft.

Program Xbox Play Anywhere został zaprezentowany na tegorocznych targach E3 i był z pewnością jedną z ciekawszych wiadomości dla posiadaczy ostatniej konsoli Microsoftu oraz komputera z Windowsem 10. Usługa ta pozwala bowiem na korzystanie z niektórych gier na obydwu tych platformach, a wszystko po jednorazowym zakupie kopii na jedną z nich. Teraz dowiedzieliśmy się także, że Xbox Play Anywhere będzie wspierać każdą następną produkcję wydaną przez Microsoft. Informacja ta pojawiła się na Windows Blogu, gdzie opisano także wszystkie zmiany w nadchodzącej, sierpniowej aktualizacji do Windowsa 10.

Usługa Xbox Play Anywhere pozwoli po zakupie gry cieszyć się nią zarówno na Xboksie One jak i Windowsie 10. - Xbox Play Anywhere będzie wspierać każdą nadchodzącą grę od Microsoftu - wiadomość - 2016-07-04
Usługa Xbox Play Anywhere pozwoli po zakupie gry cieszyć się nią zarówno na Xboksie One jak i Windowsie 10.

Ponadto, gry oferowane w ramach opisywanego programu będą dostępne w nowym Windows Store – specjalnej usłudze połączonej ze sklepem, która będzie identyczna na Windowsie 10 i Xboksie One. Ułatwi to proces scalania kont, które na obydwu platformach mają łączyć osiągnięcia, postępy w grze czy pliki zapisu gry.

Niedawno dowiedzieliśmy się także kiedy będzie można przetestować usługę Xbox Play Anywhere. Program ten zadebiutuje 13 września, wraz z premierą osadzonej w klimatach science fiction gry ReCore. Następnymi w kolejności tytułami będą Forza Horizon 3, Gears of War 4, Halo Wars 2 oraz inne produkcje, które niedawno zostały ujawnione na liście gier programu Xbox Play Anywhere. Każda następna gra wydana przez Microsoft będzie automatycznie dołączana do tego grona.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.