Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 19:09

autor: Adrian Werner

Program Xbox Play Anywhere scali wybrane gry na Xboksa One i Windows 10

Firma Microsoft ujawniła program Xbox Play Anywhere. W objętych nim grach zakup wersji na Xboksa One lub Windows 10 automatycznie zapewni dostęp do wydania na drugą platformę. Ponadto dostępna będzie opcja wspólnej zabawy posiadaczy pecetów i konsol w trybach multiplayer.

Konferencję Microsoftu zorganizowaną z okazji targów E3 otworzyło ujawnienie programu Xbox Play Anywhere, którego zadaniem jest scalenie wersji pecetowych i konsolowych gier wypuszczanych w ramach tej inicjatywy.

Jedną z pierwszych gier, która zrobi użytek z tej technologii, będzie Gears of War 4. - Program Xbox Play Anywhere scali wybrane gry na Xboksa One i Windows 10 - wiadomość - 2016-06-13
Jedną z pierwszych gier, która zrobi użytek z tej technologii, będzie Gears of War 4.

Działać to będzie na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, każdą z tych gier zakupimy tylko raz, otrzymując dostęp zarówno do jej wersji na Xboksa One, jak i na Windows 10. Wspólne konta sprawią, że Osiągnięcia i postępy w kampaniach/trybach multiplayer wypracowane na jednej platformie będą przenoszone na drugą. Możliwe będzie więc np. rozpoczęcie zabawy po południu na PC, a potem dokończenie jej wieczorem na konsoli.

Trzecim filarem Xbox Play Anywhere będzie tzw. crossplay, czyli umożliwienie wspólnej zabawy w trybach multiplayer posiadaczom różnych platform. Obecnie potwierdzono, że w skład programu Xbox Play Anywhere wejdą gry:

  1. Forza Horizon 3
  2. Gears of War 4
  3. Halo Wars 2
  4. ReCore
  5. Scalebound
  6. Sea of Thieves
  7. State of Decay 2
  8. We Happy Few

Warto dodać, że wszystkie te atrakcje dostępne będą dla graczy pecetowych wyłącznie na Windowsie 10. Z pewnością dla wielu graczy okaże się to dobrym powodem dla przesiadki na najnowszą wersję tego systemu. Przypomnijmy tutaj, że można to zrobić za darmo tylko do końca lipca. Potem upgrade będzie już płatny.

Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie te gry zadebiutują w lepszym stanie technicznym niż Rise of the Tomb Raider oraz Quantum Break, czyli dwie poprzednie duże produkcje, które otrzymały specjalne wersje pod Windows 10, dystrybuowane za pośrednictwem Windows Store.

  1. Xbox – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.