Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 19:01

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Premiera Sniper Elite 4 dopiero w lutym 2017 roku

Studio Rebellion poinformowało, że premiera gry Sniper Elite 4 została przesunięta o kilka miesięcy. Tytuł powinien ukazać się w połowie lutego 2017 roku.

Kilka godzin temu informowaliśmy o tym, że producenci gry Sniper: Ghost Warrior 3 przenieśli premierę tytułu na początek przyszłego roku. Jeżeli ich celem było uniknięcie bezpośredniego starcia z innym popularnym snajperskim FPS-em, ten taktyczny ruch raczej nie wypalił. Brytyjscy deweloperzy ze studia Rebellion potwierdzili bowiem właśnie, że nowa data debiutu Sniper Elite 4 została wyznaczona na 14 lutego 2017 roku. Kilkumiesięczne opóźnienie wynika po części z pozycji w jakiej znalazło się studio, które jesienią planuje opublikować także grę Battlezone. Autorzy chcą poświęcić obu produkcjom taką samą dozę uwagi i technicznego wsparcia, na co nie mogliby sobie pozwolić w przypadku ich jednoczesnej premiery. Równocześnie z zapowiedzią opublikowano także nową porcję screenów, prezentujących rozgrywkę.

Przypomnijmy, że w Sniper Elite 4 ponownie pokierujemy poczynaniami Karla Fairburne'a, który z północnej Afryki zostaje wysłany na Półwysep Apeniński. Wraz z włoskim ruchem oporu będzie starał się wspomóc posuwające się na północ wojska aliantów, które toczyły zacięte walki z niemieckim dywizjami. Gracze przemierzać będą rozległe i otwarte mapy, przedstawiające nazistowskie fortece i instalacje, malownicze włoskie miasteczka, lasy oraz klasztory. Według twórców, udostępnione plansze mają być kilkukrotnie większe od tych, które mogliśmy znaleźć w Sniper Elite III. Kampanię przejdziemy w pojedynkę, a także w trybie kooperacji dla dwóch osób. W grze nie zabraknie również rozgrywek multiplayer.

  1. Oficjalna strona gry Sniper Elite 4