Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 18:03

autor: Draug

Titanfall 2 bez płatnych DLC – wszystkie mapy i tryby gry będą darmowe

Podczas targów E3 studio Respawn Entertainment zapewniło, że strzelanka Titanfall 2 nie będzie rozwijana po premierze płatnymi rozszerzeniami – deweloper zamierza udostępniać wszystkie dodatkowe mapy i tryby gry za darmo.

Zaskakujące wieści docierają do nas z obozu Electronic Arts. Wydawana przez ten koncern – słynący z dostarczania płatnej zawartości do gier w ramach kosztownych przepustek Premium – strzelanka Titanfall 2 nie będzie otrzymywała po premierze dodatków DLC wymagających uiszczania dodatkowych opłat. Zamiast tego Respawn Entertainment zamierza wypuszczać nowe mapy i tryby gry w darmowych aktualizacjach – a przynajmniej tak powiedział przedstawiciel studia serwisowi PC Gamer w trakcie imprezy EA Play, która była swoistym preludium do tegorocznych targów E3. Podana przez dewelopera przyczyna jest prosta: „Nie chcemy dzielić graczy”. Wprawdzie nie musi to oznaczać, że omawiany FPS zostanie całkiem pozbawiony płatnej zawartości do odblokowywania, jednak można oczekiwać, iż będą to co najwyżej kosmetyczne elementy do personalizcji postaci (nabywane przez mikrotransakcje).

Pierwszy Titanfall początkowo oferował opcję dokupienia przepustki sezonowej, ale po roku od debiutu wszystkie DLC do gry stały się darmowe. - Titanfall 2 bez płatnych DLC – wszystkie mapy i tryby gry będą darmowe - wiadomość - 2016-06-13
Pierwszy Titanfall początkowo oferował opcję dokupienia przepustki sezonowej, ale po roku od debiutu wszystkie DLC do gry stały się darmowe.

Titanfall 2 ma zadebiutować 28 października bieżącego roku na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na koniec przypomnijmy, że w odróżnieniu od pierwszej części, „dwójka” zaoferuje nie tylko tryb wieloosobowy (którego notabene dotyczy niniejsza wiadomość), ale także kampanię fabularną dla samotników – zwiastuny obu wariantów rozgrywki możecie zobaczyć poniżej.