futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 13 czerwca 2016, 19:10

autor: Michał Jodłowski

Xbox One S potwierdzony na E3 – XONE mniejszy o 40%

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3 w Los Angeles potwierdzono istnienie Xboksa One S, mniejszej i ulepszonej wersji Xboksa One. Ceny odchudzonego XONE zaczną się od około 300 dolarów.

Podczas konferencji firmy Microsoft, giganta z Redmond, na tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles potwierdzono istnienie Xboksa One S, mniejszej i ulepszonej wersji Xboksa One, na temat której wyciekły wczoraj niepotwierdzone informacje. Jak się okazało, przeciek był tym razem całkiem trafny – Xbox One S będzie o 40% mniejszy względem standardowego odpowiednika, wesprze wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD i funkcję HDR, a także zaoferuje wewnętrzne dyski twarde o pojemności do 2 TB. Zmianom ulegnie również wygląd, co widać gołym okiem na powyższym filmiku demonstracyjnym – oprócz białego koloru, odchudzony Xbox One wyposażony zostanie w ulepszonego bezprzewodowego pada ze zwiększonym zasięgiem i teksturowanym uchwytem, a zasilacz znajdzie się wewnątrz obudowy. Ceny Xboksa One S zaczną się od 299 dolarów w Stanach Zjednoczonych (około 1116 złotych według aktualnego kursu dolara amerykańskiego). Niestety na razie nie wiadomo, kiedy chudy Xbox One trafi na półki sklepowe.

Przecieki na temat Xboksa One S okazały się prawdziwe. - Xbox One S potwierdzony na E3 – znacznie mniejszy i ze wsparciem 4K - wiadomość - 2016-06-13
Przecieki na temat Xboksa One S okazały się prawdziwe.