Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2016, 11:44

Opublikowano pełną listę gier programu Xbox Play Anywhere

Firma Microsoft opublikowała pełną listę gier, które wejdą w skład programu Xbox Play Anywhere. W jego ramach jeden zakupiony klucz pozwoli nam pobrać zarówno wersję konsolową, jak i pecetową danego tytułu.

Podczas zorganizowanej z okazji E3 konferencji firmy Microsoft jednym z najciekawszych momentów było ujawnienie programu Xbox Play Anywhere. Gry wchodzące w jego skład dostępne będą zarówno na Xboksa One, jak i pecety z systemem Windows 10. Każdy z tych tytułów zakupimy tylko raz, otrzymując dostęp do edycji na obie platformy sprzętowe. Wspólne będą również Osiągnięcia, postępy w rozgrywkach wieloosobowych i zapisane stany gry w kampaniach. Podczas krótkiej prezentacji ujawniono pierwszy zestaw tytułów, ale później zapewniono, że ta oferta znacznie się poszerzy. Teraz na oficjalnej stronie opublikowano pełną listę produkcji korzystających z Xbox Play Anywhere.

Jednym z pozytywnych skutków ubocznych Xbox Play Anywhere będzie to, że gracze pecetowi uzyskają dostęp do większości „exclusivów” zmierzających na Xboksa One. Ceną za to będzie korzystanie z systemu Windows 10 i oferowanego przez niego serwisu dystrybucji cyfrowej. - Opublikowano pełną listę gier programu Xbox Play Anywhere - wiadomość - 2016-06-17
Jednym z pozytywnych skutków ubocznych Xbox Play Anywhere będzie to, że gracze pecetowi uzyskają dostęp do większości „exclusivów” zmierzających na Xboksa One. Ceną za to będzie korzystanie z systemu Windows 10 i oferowanego przez niego serwisu dystrybucji cyfrowej.

Potwierdzone tytuły Xbox Play Anywhere:

 1. Gears of War 4,
 2. Forza Horizon 3,
 3. ReCore,
 4. Sea of Thieves,
 5. Halo Wars 2,
 6. Scalebound,
 7. Killer Instinct Season 3,
 8. State of Decay 2,
 9. Ark: Survival Evolved,
 10. Cuphead,
 11. We Happy Few,
 12. Crackdown 3.

Warto wspomnieć, że część z tych gier, ale nie wszystkie, zaoferuje również funkcję crossplay, która pozwoli na wspólną zabawę w trybie multiplayer posiadaczom Xboksów One i pecetów z systemem Windows 10. Jednak obecność tej opcji nie jest wymagana u produkcji należących do programu Xbox Play Anywhere. Wiemy już, że np. Halo Wars 2 nie będzie zawierało tej funkcjonalności.

Produkcje wchodzące w skład programu sprzedawane będą wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, zarówno na Xboksie One, jak i PC (poprzez Windows Store). Zasady rządzące Xbox Play Anywhere obejmą nie tylko podstawowe wersje, ale również wszystkie DLC. Jedynym ograniczeniem będzie uniemożliwienie zabawy równocześnie na obu platformach na tym samym kluczu.

Xbox Play Anywhere wydaje się ciekawą inicjatywą dla osób posiadających obie platformy, a jej skutkiem ubocznym będzie to, że nawet gracze stricte pecetowi dostaną większość gier, które Microsoft planuje wydać na Xboksa One. Podczas targów E3 potwierdzono bowiem wersje PC wszystkich konsolowych tytułów z oferty firmy.

 1. Xbox Play Anywhere – strona oficjalna programu