Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 czerwca 2016, 13:14

Dawnbringer - RPG akcji od autorów Subway Surfers zadebiutowało na rynku

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Dawnbringer, czyli RPG akcji z systemem walki wzorowanym na serii Infinity Blade. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia Kiloo Games, czyli autorów szalenie popularnego Subway Surfers.

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o ujawnieniu przez znane z Subway Surfers studio Kiloo projektu Dawnbringer, czyli RPG akcji, które łączy otwartą strukturę świata z systemem walki wzorowanym na serii Infinity Blade. Jak to w przypadku rynku mobilnego, na premierę pełnej wersji nie musieliśmy czekać długo i gra właśnie trafiła do dystrybucji.

Dawnbringer przenosi nas do opanowanej przez demony i opuszczonej przez ludzi ponurej krainy fantasy znanej jako Mournguard. Gracz wciela się w anielskiego wojownika, który został pozbawiony skrzydeł i wygnany z własnej ojczyzny. Szansy na swoje odkupienie upatruje w zapoczątkowaniu w Mournguar apokalipsy, która ma wypalić całe zło istniejące w tym miejscu. Przeszkodzić mu w tym spróbuje jego własny brat, w tym konflikcie opowiadający się stronie sił ciemności.

Dawnbringer oferuje do zwiedzania duży świat o otwartej strukturze. Rozgrywka to w większości standard gatunku. Mamy więc tutaj eksplorację, realizowanie zadań, gromadzenie przedmiotów i rozwój bohatera. Wszystko to zostało bardzo sympatycznie wykonane, z typowym dla Kiloo wysokim dopracowaniem technicznym. Najciekawszym elementem jest jednak walka. Z tym zawsze jest pewien problem w mobilnych RPG-ach akcji, więc autorzy mądrze postanowili skopiować rozwiązania z serii Infinity Blade. Dzięki temu otrzymujemy dynamiczny system, w którym potyczki mają postać starć jeden na jednego, toczonych za pomocą gestów kreślonych na ekranie.

Ta mechanika z jednej strony jest prosta do opanowania, ale jednocześnie oferuje sporo głębi i pozwala autorom na wprowadzenie całkiem wysokiego poziomu trudności. Sam pomysł na połączenie RPG-a z systemem walki z Infinity Blade nie jest nowy i wcześniej widzieliśmy taki koktajl w Beast Quest. Jednak Dawnbringer realizuje tę hybrydę znacznie lepiej i generalnie gra jest wyraźnie ciekawszą propozycją, z ładniejszą grafiką i ciekawszymi zadaniami.

Dawnbringer wyszło w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Dawnbringer w App Store

Dawnbringer w Google Play