Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 22:18

autor: Adrian Werner

Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2016

W tym miejscu znajdziecie podsumowanie wszystkich najważniejszych zapowiedzi i opublikowanych materiałów video z konferencji firmy firmy Microsoft zorganizowanej z okazji targów E3.

Konferencja firmy Microsoft zorganizowana z okazji targów E3 dobiegła końca. Poniżej podsumowaliśmy dla Was wszystkie najważniejsze zapowiedzi oraz nowe informacje, jakie ujawniono w Los Angeles.

Sprzęt i nowości systemowe

Xbox Play Anywhere

Jedną z pierwszych gier, która zrobi użytek z tej technologii, będzie Gears of War 4. - Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2016 - wiadomość - 2016-06-14
Jedną z pierwszych gier, która zrobi użytek z tej technologii, będzie Gears of War 4.

Konferencję Microsoftu zorganizowaną z okazji targów E3 otworzyło ujawnienie programu Xbox Play Anywhere, którego zadaniem jest scalenie wersji pecetowych i konsolowych gier wypuszczanych w ramach tej inicjatywy. Działać to będzie na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, każdą z tych gier zakupimy tylko raz, otrzymując dostęp zarówno do jej wersji na Xboksa One, jak i na Windows 10. Wspólne konta sprawią, że Osiągnięcia i postępy w kampaniach/trybach multiplayer wypracowane na jednej platformie będą przenoszone na drugą. Możliwe będzie więc np. rozpoczęcie zabawy po południu na PC, a potem dokończenie jej wieczorem na konsoli.

Trzecim filarem Xbox Play Anywhere będzie tzw. crossplay, czyli umożliwienie wspólnej zabawy w trybach multiplayer posiadaczom różnych platform. Warto dodać, że wszystkie te atrakcje dostępne będą dla graczy pecetowych wyłącznie na Windowsie 10.

 1. Program Xbox Play Anywhere scali wybrane gry na Xboksa One i Windows 10

Xbox One S

Potwierdzono także istnienie Xboksa One S, czyli odchudzonej i ulepszonej wersji Xboksa One. Nowy model ma być o 40% mniejszy względem poprzednika i zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K Ultra HD i funkcji HDR.

Konsola wyposażona zostanie w ulepszonego bezprzewodowego pada ze zwiększonym zasięgiem i teksturowanym uchwytem, a zasilacz znajdzie się tym razem wewnątrz obudowy. Ceny Xboksa One S zaczną się od 299 dolarów w Stanach Zjednoczonych (około 1116 złotych według aktualnego kursu dolara amerykańskiego). Niestety, Microsoft nie zdradził daty premiery nowego modelu.

 1. Xbox One S potwierdzony na E3 – znacznie mniejszy i ze wsparciem 4K

Project Scorpio

Xbox One S nie był jedynym nowym modelem, o którym wspomniano na konferencji. Pod jej koniec potwierdzono również istnienie tzw. Project Scorpio, czyli znacznie mocniejszej wersji konsoli, która ma się ukazać w przyszłym roku. Microsoft zapowiada, że będzie to najpotężniejsza konsola na rynku. Urządzenie zostanie bowiem wyposażone w ośmiordzeniowy procesor, a jego ogólna moc wyniesie 6 teraflopów, umożliwiając obsługę gogli rzeczywistości wirtualnej oraz gier w rozdzielczości 4K.

Co ważne, wszystkie urządzenia z rodziny Xbox One, czyli pierwotna wersja, nowy model S oraz Project Scorpio, będą ze sobą kompatybilne. Oznacza to, że np. pad ze starej wersji będziemy mogli wykorzystać w nowych. Podobnie ma być z grami – wszystkie mają być dostępne na każdym XOne (pomijając produkcje tworzone tylko pod VR).

 1. Project Scorpio potwierdzony - Microsoft stworzy potężną konsolę

Nowości w Xbox Live

Ponadto w październiku usługa Xbox Live zostanie wzbogacona o trzy nowe funkcje. Pierwszą z nich są przypominające gildie z gier MMORPG tzw. Clubs, umożliwiające tworzenie oraz dołączenie do grup i porozumiewanie się w ich obrębie nawet poza rozgrywką. Z kolei za sprawą funkcji Looking For Group w łatwy sposób znajdziemy grupę o podobnych celach oraz zainteresowaniach. Natomiast Arena pozwoli brać udział w turniejach takich produkcji jak World of Tanks, Smite czy nadchodząca FIFA 17.

Szykowane są także inne nowości. Pomniejsze aktualizacje już wkrótce umożliwią nam zmianę używanego języka bez wpływu na lokalizację, a także włączenie własnej muzyki w trakcie rozgrywki. Potwierdzono również, że otrzymamy możliwość skorzystania z usług sztucznej inteligencji Cortana także na Xboksie One. Ponadto podczas pokazu ujawniono, że aplikacja Xbox Live już wkrótce trafi na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS oraz Android.

 1. Nowości w Xbox Live - w październiku otrzymamy trzy nowe funkcje

Gry

ReCore

Doczekaliśmy się nowego zwiastuna gry ReCore, na którym zaprezentowano fragmenty rozgrywki. Ponadto deweloperzy przedstawili kolejne roboty, które towarzyszyć mają nam podczas przygody.

 1. ReCore - nowy zwiastun gry ujawnia kolejne roboty

Gears of War 4

Podczas konferencji pokazano także ośmiominutową prezentację rozgrywki z kampanii Gears of War 4. Ponadto zapowiedziano, że gra ukaże się także na pecety w ramach programu Xbox Play Anywhere.

 1. Gears of War 4 na E3 – zapowiedź wersji pecetowej, zapis rozgrywki z kampanii

Dead Rising 4

Potwierdziły się także plotki dotyczące Dead Rising 4. Podczas konferencji zaprezentowano pierwszy zwiastun projektu i poinformowano, że trafi on do sprzedaży pod koniec tego roku w wersjach na Xboksa One i PC.

 1. Dead Rising 4 już oficjalnie. Gra zadebiutuje pod koniec roku na Xboksie One i PC

Halo Wars 2

Firma Microsoft pokazała także dwa nowe zwiastuny Halo Wars 2. Ponadto zapowiedziano Halo Wars: Definitive Edition, czyli zremasterowaną edycję pierwszej odsłony cyklu, która dostępna będzie w wersjach na PC i Xboksa One.

 1. Halo Wars 2 na E3 - dwa nowe zwiastuny i zapowiedź remastera pierwszej części na PC i Xboksa One

Forza Horizon 3

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami podczas konferencji poinformowano, że gra Forza Horizon 3 ukaże się 27 września. Tytuł wyjdzie jednocześnie na konsolach Xbox One i komputerach osobistych z systemem Windows 10. Produkcja zaoferuje czteroosobowy tryb kooperacji w kampanii, a jej akcja będzie się rozgrywać w Australii.

 1. Forza Horizon 3 zadebiutuje 27 września na Xbox One i PC

Tekken 7

Z kolei firma Bandai Namco potwierdziła, że Tekken 7 ukaże się na Xboksie One oraz PC. Produkcja zadebiutuje na początku 2017 roku, a przez najbliższy tydzień firma rozdaje za darmo wszystkim użytkownikom Xbox One z aktywnym abonamentem Xbox Live Gold grę Tekken Tag Tournament 2.

 1. Tekken 7 potwierdzony na XOne i PC; Tekken Tag Tournament 2 za darmo dla użytkowników Xbox Live Gold

Final Fantasy XV

Podczas konferencji zaprezentowano 3-minutowy fragment rozgrywki z Final Fantasy XV, przedstawiający starcie z potężnym bossem.

 1. Final Fantasy XV na 3-minutowym gameplayu

State of Decay 2

Warto także wspomnieć o ujawnieniu Sate of Decay 2. Kontynuacja udanego survivala o zombie zaoferuje tryb wieloosobowy, którego zabrakło w części pierwszej. Gra ma się ukazać wyłącznie na Xboksie One i PC (Windows 10) w 2017 roku.

 1. State of Decay 2 zaoferuje multiplayer; zobacz pierwszy zwiastun

Sea of Thieves

Z kolei przedstawiciele studia Rare zaprezentowali na konferencji pierwszy zapis rozgrywki z gry Sea of Thieves, będącej sandboksową i kooperacyjną produkcją, w której możemy zakosztować pirackiego życia.

 1. Sea of Thieves – pierwszy materiał z rozgrywki

Scalebound

W trakcie konferencji pokazano także nowy gameplay z gry Scalebound. Co więcej, potwierdzono wcześniejsze spekulacje na temat pecetowego wydania nowej produkcji studia PlatinumGames.

 1. Scalebound na PC potwierdzone i z nowym gameplayem

We Happy Few

Obejrzeliśmy również krótki fragment rozgrywki z We Happy Few, czyli dystopijnej przygodówki FPP od twórców Contrast.

 1. We Happy Few na nowym gameplayu z E3 i datą premiery w Xbox One Preview

Inside

Dowiedzieliśmy się także, że Inside, czyli najnowsza gra twórców Limbo, zadebiutuje na rynku jeszcze przed końcem czerwca na Xboksie One, zaś na pecetach na początku lipca. Z tej okazji Limbo będzie darmowe przez ograniczony czas na wyżej wspomnianej konsoli i blaszakach.

 1. Inside z datą premiery; darmowe Limbo na PC i XONE

Zapis całej konferencji

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która konferencja na E3 2016 była najlepsza?

EA
5,9%
Bethesdy
4,4%
Microsoftu
17%
PC Gaming Show
3,4%
Ubisoftu
5,1%
Sony
64,2%
Zobacz inne ankiety