Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 19:55

autor: Janusz "Arantasar" Guzowski

Forza Horizon 3 zadebiutuje 27 września na Xboksie One i PC

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami podczas konferencji firmy Microsoft na E3 poinformowano, że Forza Horizon 3 ukaże się 27 września. Gra wyjdzie jednocześnie na konsolach Xbox One i komputerach osobistych z systemem Windows 10. Produkcja zaoferuje czteroosobowy tryb kooperacji w kampanii, a jej akcja będzie się rozgrywać w Australii.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje dotyczące gry Forza Horizon 3. Podczas konferencji firmy Microsoft w ramach trwających właśnie targów E3 Ralph Fulton ze studia Playground Games ogłosił, że tytuł ukaże się 27 września jednocześnie na komputerach osobistych z systemem Windows 10 oraz konsolach Xbox One. Zaprezentowano przy tym zwiastun produkcji:

Tym razem akcja gry zostanie osadzona w Australii. Według zapowiedzi tytuł będzie oferował najbardziej rozbudowany i różnorodny otwarty świat w historii serii – wyścigi rozegramy nie tylko na szerokich ulicach miast, ale także na pustyniach, wybrzeżu czy na bardziej podmokłych terenach przypominających klimaty tropikalne. Aby sprostać tak różnorodnym wyzwaniom, przygotowano także większy niż kiedykolwiek zbiór samochodów. Gra umożliwi poprowadzenie zarówno ciężkich aut terenowych, jak i smukłych sportowych wozów. Oczywiście trasy zaoferują rozmaite skróty i sposoby na sprytne wyminięcie przeciwników.

Gra Forza Horizon 3 ukaże się 27 września. - Forza Horizon 3 zadebiutuje 27 września na Xboksie One i PC - wiadomość - 2016-06-13
Gra Forza Horizon 3 ukaże się 27 września.

Tytuł zaoferuje także tryb kooperacji przeznaczony maksymalnie dla czterech graczy. Istotną cechą będzie tu możliwość błyskawicznego i bezproblemowego przełączania między graniem solo i z innymi. W momencie dołączania do rozgrywki kolejnych osób świat wszystkich użytkowników zostanie płynnie zsynchronizowany, tak by we wszystkich instancjach zgadzały się takie zmienne, jak pogoda czy pora dnia. Oczywiście tytuł udostępni wspólną zabawę zarówno posiadaczom konsoli Xbox One, jak i komputerów osobistych z systemem operacyjnym Windows 10.