Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 19:50

autor: Adrian Werner

Gears of War 4 na E3 – zapowiedź wersji pecetowej, zapis rozgrywki z kampanii

Firma Microsoft pokazała podczas konferencji na E3 ośmiominutową prezentację rozgrywki z kampanii Gears of War 4. Ponadto zapowiedziano, że gra ukaże się także na pecetach w ramach programu Xbox Play Anywhere.

Gears of War 4 było pierwszą grą, którą Microsoft pokazał podczas konferencji zorganizowanej z okazji targów E3. Twórcy, czyli ludzie ze studia The Coalition, stawili się na imprezę z grywalną wersją projektu. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć trwającą ponad osiem minut prezentację rozgrywki z kampanii fabularnej.

Warto wspomnieć, że Gears of War 4 stało się również pierwszym tytułem, który został potwierdzony jako część programu Xbox Play Anywhere. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że poza zapowiedzianą wcześniej wersją na Xboksa One, gra zostanie także wydana na pecety, wyłącznie na systemie Windows 10. Grę zakupimy tylko raz, otrzymując dostęp do edycji na obie platformy sprzętowe. Wspólne będą osiągnięcia, postępy w rozgrywkach wieloosobowych i zapisane stany gry w kampanii.

Dodatkową atrakcją Xbox Play Anywhere będzie funkcja crossplay. Pozwoli ona na wspólną zabawę w trybie multiplayer posiadaczom Xboksów One i pecetów z system Windows 10. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy odpowiednio zbalansują tę opcję, co może okazać się trudne, gdyż wiemy, jaką przewagę w celowaniu oferuje myszka.

  1. Oficjalna strona gry