Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 20:12

autor: Adrian Werner

Dead Rising 4 już oficjalnie. Gra wyjdzie pod koniec roku na XOne i PC

Podczas konferencji firmy Microsoft oficjalnie zapowiedziano Dead Rising 4, potwierdzając tym samym krążące od kilku dni plotki. Zaprezentowano pierwszy zwiastun projektu i poinformowano, że trafi on do sprzedaży pod koniec tego roku w wersjach na Xboksa One i PC.

Potwierdziły się plotki z kilku ostatnich dni. Podczas konferencji firmy Microsoft zorganizowanej z okazji targów E3 oficjalnie zapowiedziano Dead Rising 4, czyli kolejną odsłonę popularnych zombiakowych gier akcji firmy Capcom.

Zwiastun potwierdził prawie wszystkie wcześniejsze spekulacje, takie jak powrót jako głównego bohatera znanego z pierwszej części fotografa Franka Westa, jak również osadzenie gry w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Nie wiemy tylko, czy prawdziwe były doniesienia o tym, że kampania fabularna stanowić będzie rozszerzoną wersję tej z pierwszej odsłony, wzbogaconą o nowe wątki oraz lokacje. Filmik zdecydowanie pokazywał miejscówki, których nie było w pierwowzorze, ale pojawiło się także kilka scen przypominających dom handlowy z Dead Rising. Mamy nadzieję, że wkrótce firma Capcom rozwieje te wątpliwości.

Gra została zapowiedziana zarówno na Xboksa One, jak i pecety z Windowsem 10, a premiera ma nastąpić pod koniec tego roku. Warto dodać, że nie wspomniano o żadnej wyłączności, co sugeruje, że produkcja może ukazać się także na inne platformy, w tym przede wszystkim na PlayStation 4 i starsze wersje Windowsa.

  1. Capcom – oficjalna strona firmy