Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka 7th Dragon III Code: VFD (3DS)

7th Dragon III Code: VFD 3DS

Kolejna odsłona serii taktyczno-strategicznych gier jRPG firmy SEGA, zapoczątkowanej w 2009 roku na handheldach Nintendo DS. Fabuła 7th Dragon III Code: VFD łączy wątki przedstawione w poprzednich grach, a jej akcja rozgrywa się w trzech różnych epokach.

RPG | fantasy | science fiction | turowe | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka 7th Dragon III Code: VFD (3DS)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

15października2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

7th Dragon III Code: VFD to w sumie czwarta już część serii strategiczno-takycznych gier RPG. Za stworzenie tytułu odpowiada firma SEGA. Warto jednak dodać, że poprzednie odsłony 7th Dragon powstały dzięki nieistniejącemu już japońskiemu studiu Imageepoch. Cykl zadebiutował w 2009 roku na konsoli Nintendo DS. Pierwsza gra, zatytułowana 7th Dragon, zabierała nas 5 tysięcy lat w przyszłość, w której kontrolę nad 80% powierzchni Ziemi sprawują smoki, a zdziesiątkowana ludzkość stara się stawić im opór. Dwie pozostałe części serii zostały wydane na PSP i były prequelami. Zarówno 7th Dragon 2020 z 2011 roku jak i 7th Dragon 2020-II rozgrywały się w postapokaliptycznym Tokio, które zostało zniszczone smoki.

Fabuła

Fabuła 7th Dragon III Code: VFD łączy wątki przedstawione w poprzednich grach, a jej akcja rozgrywa się w trzech różnych epokach historycznych. W pierwszej z nich, umiejscowionej 10 tysięcy lat przed nasza erą, zwiedzimy podwodne królestwo Atlantydy, które zbudowała wysoko rozwinięta cywilizacja Rushe. W kolejnym fragmencie kampanii przenosimy się do stolicy Japonii w roku 2100. Tokio oraz cały kraj nadal próbuje podźwignąć się po ataku i szkodach, które wyrządziły smoki w 7th Dragon 2020. Ostatnia epoka jaką poznamy to świat Eden, w którym rozgrywała się akcja pierwszego 7th Dragon. Kampania skupia się na wysiłkach japońskiej korporacji Nodens, chcącej zatrzymać przebudzenie się tytułowego siódmego smoka, którego nadejście oznaczać będzie zagałdę ludzkości.

Mechanika

7th Dragon III Code: VFD jest typowym taktycznym RPG z Kraju Kwitnącej Wiśni. Twórcy nie zdecydowali się na wielkie rewolucje, rozwijając model rozgrywki, który mogliśmy znaleźć w 7th Dragon 2020 i 7th Dragon 2020-II. Walki odbywają się w trybie turowym. Gracze przejmują kontrolę nad drużyną, składającą się z maksymalnie dziewięciu osób, przypisanych do jednej z 8 klas postaci (Samurai, God-Hand, Rune-Knight, Fortuner, Mage, Agent, Duelist, Vanisher), które związane są z różnymi epokami historycznymi. W trakcie potyczek możemy wykorzystywać standardowe ataki jak i umiejętności specjalne, które odblokowywane są wraz z postępami każdego bohatera. Zadania fabularne i liczne poboczne questy przyjmujemy w naszej bazie, która mieści się w siedzibie korporacji Nodens. Stąd też wyruszamy zawsze na dalsze przygody i dokonujemy zakupów nowego wyposażenia, a także wchodzimy w interakcje z postaciami niezależnymi (tytuł posiada system rozwinięty system randkowania).

Kwestie Techniczne

Produkcja korzysta z trójwymiarowego silnika, oferującego oprawę graficzną zbliżoną do tej z PSP. Modele postaci zostały przedstawione w zdeformowanej formie i z zachwianymi proporcjami (tzw. styl chibi). Kompozytorem muzyki w 7th Dragon III Code: VFD jest japoński weteran branży Yuzo Koshiro.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe 7th Dragon III Code: VFD

odpowiednia dla każdego wieku

Persona 5 pojawi się w Europie dzięki firmie Deep Silver
Persona 5 pojawi się w Europie dzięki firmie Deep Silver

wiadomość6 lipca 2016

Firma Deep Silver poinformowała, że będzie wydawać gry Atlusa i niektóre produkcje Segi w Europie. Dzięki temu doczekamy się m.in. premiery wyczekiwanego Shin Megami Tensei: Persona 5, jak również Shin Megami Tensei IV: Apocalypse oraz 7th Dragon III Code: VFD.