Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2015, 10:16

autor: Góral

Bloodstained: Ritual of the Night najpopularniejszą grą na Kickstarterze - zebrano ponad 5,5 mln dolarów

Rozpoczęta w maju zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na grę Bloodstained: Ritual of the Night zakończyła się ogromnym sukcesem. Finalnie udało się zebrać ponad 5,5 mln dolarów na produkcję, dzięki czemu znacznie pobito rekord ustalony przez Torment: Tides of Numenera, któremu udało się pozyskać „tylko” niecałe 4,2 miliona dolarów.

Bloodstained: Ritual of the Night w skrócie:
  • Gatunek: platformówka 2,5D w stylu Castlevanii
  • Deweloper: Koji Igarashi i studio Inti Creates
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, Wii U , PSV
  • Data premiery: 2017 rok
  • Inne: na Kickstarterze zebrano ponad 5,5 mln dolarów – najwięcej na grę wideo w historii serwisu

Miesiąc temu w serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na Bloodstained: Ritual of the Night – nową grę Koji Igarashiego, wieloletniego producenta serii Castlevania. Projekt, będący spadkobiercą wcześniejszych dokonań słynnego dewelopera odniósł ogromny sukces. Twórcy potrzebowali bowiem 500 tys. dolarów, które udało się jednak pozyskać od fanów w zaledwie kilka pierwszych godzin od momentu rozpoczęcia akcji. Finalnie zakończyła się ona wynikiem przekraczającym 5,5 miliona dolarów, co jest absolutnym rekordem, jeżeli chodzi o gry wideo sfinansowane na Kickstarterze. Do tej pory tytuł ten należał do Torment: Tides of Numenera, któremu udało się zebrać niecałe 4,2 miliona dolarów.

Dzięki pozyskaniu tylu pieniędzy, Bloodstained: Ritual of the Night zadebiutuje najpewniej w 2017 roku nie tylko na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, ale także na Wii U i handheldzie PS Vita. Łącznie otrzymamy trzy grywalne postacie, kilka dodatkowych trybów, w tym lokalny co-op, a także specjalną mini grę na konsole, komputery i urządzenia mobilne będącą prequelem wydarzeń, które zostaną przedstawione w Bloodstained: Ritual of the Night. Krótko pisząc, produkcja ma być dużo bogatsza w zawartość, niż pierwotnie zakładano.

Bloodstained: Ritual of the Night najpopularniejszą grą na Kickstarterze - zebrano ponad 5,5 mln dolarów - ilustracja #1
Bloodstained: Ritual of the Night najpopularniejszą grą na Kickstarterze - zebrano ponad 5,5 mln dolarów - ilustracja #2

Wśród innych gier, które odniosły wielki sukces na Kickstarterze, oprócz tych wymienionych w tekście, należą: Pillars of Eternity (niecałe 4 mln dolarów), Mighty No. 9 (ponad 3,8 mld dolarów) oraz Broken Age (3,3 mln dolarów).

Historia opowiadać ma o niejakiej Miriam, na którą została rzucona klątwa, sprawiająca, że część ciała dziewczyny zamieniła się w kryształ. Przygoda rozpocznie się w momencie obudzenia się bohaterki z dziesięcioletniego snu w upiornym zamku. Naszym zadaniem będzie pokonanie pana ciemności, władcy rzeczonego miejsca, który dawniej był przyjacielem Miriam.

Rozgrywka określana jest mianem „igavanii”. Będzie to więc platformówka 2,5D, w której poruszać mamy się po częściowo otwartej lokacji. Nie zabraknie elementów znanych z gier RPG, a całość najłatwiej przyrównać oczywiście do Castlevanii.