Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Riders of Icarus (PC)

Riders of Icarus PC

Osadzona w realiach fantasy epicka gra MMORPG, opracowana we współpracy koreańskiego studia WeMade Entertainment z firmą Nexon.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | sieciowe | MMO | RPG akcji

PC Windows
Okładka Riders of Icarus (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6lipca2016

6lipca2016

Steam

Riders of Icarus to osadzona w realiach fantasy, epicka gra MMORPG, której główną atrakcję stanowi możliwość oswajania i dosiadania wielu mitycznych bestii o zróżnicowanych zdolnościach. Tytuł ukazał się w modelu free-to-play na platformie PC, a za jego powstanie odpowiada koreańskie studio WeMade Entertainment oraz znana z wielu popularnych produkcji MMO firma Nexon.

Fabuła

Podobnie jak w większości azjatyckich gier MMORPG, fabuła Riders of Icarus nie została przesadnie rozbudowana, stanowiąc jedynie pretekst do rozgrywki właściwej. Przenosimy się do rozległej krainy fantasy o otwartej strukturze, której centrum stanowi monumentalne miasto Hakanas. Podczas zabawy gracze wcielają się w role wojowników, którzy z pomocą stopniowo oswajanych i trenowanych bestii stawiają czoła starożytnemu złu, jakie po latach uśpienia ponownie rośnie w siłę, niosąc ze sobą zagrożenie dla całej ludzkości.

Mechanika

Pod względem ogólnych założeń, Riders of Icarus jest klasyczną grą MMORPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a sama rozgrywka łączy elementy przygodowe z dynamiczną akcją. Przystąpiwszy do gry, wcielamy się w wykreowanego przez siebie wojownika, który należeć może do kilku różnych klas, takich jak Berserker, Strażnik, Kapłan, Zabójca czy Czarodziej – każda wyróżnia się oczywiście nie tylko odmiennym wyglądem, ale także umiejętnościami i preferowanym stylem walki. Podczas zabawy zajmujemy się zaś głównie eksploracją oraz wykonywaniem kolejnych zadań fabularnych, sprowadzających się głównie do walki z zastępami przeciwników. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy złoto oraz doświadczenie, które pozwalają nam na rozwój kontrolowanej postaci oraz wyposażanie jej w coraz lepsze elementy ekwipunku.

Głównym wyróżnikiem Riders of Icarus jest fakt, że równie ważną rolę co sami bohaterowie, odgrywają tu wspomniane bestie, walczące ramię w ramię z ludźmi. Wśród dziesiątek zróżnicowanych gatunków znalazły się zarówno te bardziej zwierzęce, jak potężne niedźwiedzie czy dzikie koty, jak i cała gama mitycznych stworzeń, na czele z ogromnymi i ziejącymi ogniem smokami. Każdą napotkaną w toku rozgrywki bestię możemy oswoić, a następnie wytrenować, dzięki czemu z biegiem czasu staje się ona nie tylko naszym oddanym przyjacielem, ale także prawdziwą maszyną do zabijania, dysponującą potężnymi i zróżnicowanymi zdolnościami specjalnymi. W zależności od specyfiki danej bestii, może ona po prostu walczyć u naszego boku, ale też pełnić rolę wierzchowca. W przypadku stworzeń latających, wprowadza to do rozgrywki niezwykle rzadko spotykany w grach MMORPG element potyczek powietrznych i stanowi istotną część niezwykle rozbudowanej i opartej na systemie combosów mechaniki walki.

Tryby gry

Od strony trybów rozgrywki, Riders of Icarus nie odbiega specjalnie od typowych schematów gatunku. Gracze gustujący w samotnej rozgrywce mogą więc poświęcić się wykonywaniu kolejnych zadań fabularnych w trybie PvE, choć podczas zabawy nie brakuje też okazji do pojedynków z potężnymi bossami, których pokonanie wymaga nie tylko odpowiedniej taktyki, ale także ścisłej współpracy kilku graczy. W grze jest również tryb rywalizacji PvP, pozwalający na toczenie epickich pojedynków graczy na grzbietach potężnych – w tym latających – wierzchowców.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do wielu budżetowych, azjatyckich produkcji z gatunku MMORPG, wydany na platformie PC Riders of Icarus może pochwalić się imponującą, w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, stworzoną na silniku CryEngine 3. Całość może więc z powodzeniem stawać w szranki z wieloma zachodnimi RPG akcji segmentu AAA, choć w stylistyce świata oraz bohaterów wyraźnie widoczne są jej azjatyckie korzenie. Riders of Icarus dostępny jest w typowym dla produkcji firmy Nexon modelu free-to-play. Do gry dostępne są oczywiście liczne pakiety dodatkowe, zapewniające szereg przydatnych bonusów oraz większe możliwości personalizacji postaci, ich zakup nie daje jednak istotnej przewagi nad innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Riders of Icarus

Wymagania wiekowe Riders of Icarus

16+

Wymagania sprzętowe Riders of Icarus

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 460 GTX/Radeon HD 6870 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7 SP1
Minimalne: Intel Core i3-2120 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 260 GTX/Radeon HD 7670 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows Vista SP2