Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2016, 13:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gears of War 4 z pierwszymi recenzjami; powstanie film oparty na marce

Za kilka dni odbędzie się oficjalna premiera gry Gears of War 4. Wiemy już jednak, jak wypada najnowsza odsłona cyklu, gdyż w sieci pojawiło się sporo recenzji. Ponadto dowiedzieliśmy się, że powstanie film oparty na marce Gears of War.

11 października na konsoli Xbox One i Windowsie 10 zadebiutuje strzelanka Gears of War 4. Tuż przed jej premierą mamy dla Was dwie interesujące informacje. Pierwszą jest ta związana z adaptacją filmową marki. Nad ekranizacją pracuje wytwórnia Universal Pictures oraz producenci Scott Stuber (Ted i The Kingdom) i Dylan Clark (Rise of the Planet of the Apes). Niestety obecnie to właściwie wszystko, co wiemy, gdyż nie zdradzono nawet przybliżonego terminu premiery, ani żadnych szczegółów fabularnych. Rod Fergusson, szef studia The Coalition sprawującego obecnie pieczę nad marką, wyjawił jednak, że „trzeba pozwolić, by filmy były filmami”. Wyjaśnił, że w przeszłości niektóre ekranizacje gier okazywały się kiepskie, bo robiono je praktycznie tylko z myślą o graczach, ale wybrane marki mają tak bogate uniwersa i historie, że można z tego zrobić naprawdę interesujące kinowe projekty. Krótko pisząc, niewykluczone, że filmowcy pokuszą się o wykreowanie zupełnie nowej fabuły.

Gears of War 4 wyszło zwycięską ręką ze starcia z recenzentami i może się pochwalić średnią 85 punktów w serwisie Metacritic. - Gears of War 4 z pierwszymi recenzjami; powstanie film oparty na marce - wiadomość - 2016-10-06
Gears of War 4 wyszło zwycięską ręką ze starcia z recenzentami i może się pochwalić średnią 85 punktów w serwisie Metacritic.

Co do samego Gears of War 4, to w sieci pojawiło się już sporo recenzji wersji na konsolę Xbox One (część serwisów wstrzymała się z werdyktem do czasu ogrania multiplayera). W ogólnym rozrachunku czwórka wypada bardzo dobrze, ale na pewno nie jest to najlepsza część serii. Historia jest przyjemna, ale bez większego polotu. Sama rozgrywka jest bardzo podobna do poprzednich odsłon serii, więc fani cyklu nie będą zawiedzeni, ale jeżeli liczyliście na jakieś rewolucyjne nowinki, to ich nie znajdziecie. Nowa Horda jest za to fantastyczna, a multiplayer doczekał się kilku nieznanych wcześniej trybów, które wypadają lepiej niż dobrze. Obecna średnia w serwisie Metacritic to 85 punktów, a poniżej znajdziecie kilka wybranych recenzji:

Natomiast jeżeli chodzi o PC-towe wydanie, to w serwisie PC World wystawiono 3,5/5 gwiazdek, powtarzając m.in. zarzuty o takiej sobie fabule, ale za to chwaląc wydajność gry. Z kolei redaktor PC Gamera wstrzymał się z finalnym werdyktem do czasu przetestowania multiplayera, jednak zdradził, że w kampanii fabularnej gra wygląda świetnie i działa bardzo dobrze. Na komputerach z kartami Nvidia GeForce GTX 980 Ti i GTX 980 produkcja działa w ustawieniach Ultra / High w rozdzielczości 2560 x 1440, utrzymując przez większość czasu ponad 60 klatek na sekundę. Jak więc widać, nie jest źle, ale prawdziwy sprawdzian gra przejdzie po premierze, kiedy to dorwą się do niej osoby ze słabszymi PC-tami.

Na koniec przypominamy, że jeżeli kupicie wersję Ultimate Edition, to zabawę z nowymi „Gearsami” rozpoczniecie już jutro.