Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 10:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Take-Two odświeża prawa do marki Agent

Firma Take-Two po raz kolejny postanowiła odświeżyć prawa do marki Agent, czyli zapowiedzianej przed kilkoma laty szpiegowskiej gry akcji od studia Rockstar North.

Agent miał (ma?) być szpiegowską gra akcji. - Take-Two odświeża prawa do marki Agent  - wiadomość - 2016-06-06
Agent miał (ma?) być szpiegowską gra akcji.

W 2009 roku studio Rockstar North zapowiedziało grę Agent, która pierwotnie miała ukazać się na konsoli PlayStation 3. Lata mijają, produkcji jak nie było, tak nie ma. Co więcej, deweloper do dziś oficjalnie nie wyjawił czy warto dalej na nią czekać, czy też może marka została już porzucona. Wydaje się jednak, że iskierka nadziei wciąż się tli, gdyż w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych złożono wniosek o odświeżenie znaku towarowego Agent. Niestety niekoniecznie musi to oznaczać, że firma Take-Two ponownie wzięła się za prace nad grą, gdyż równie dobrze po prostu nie chce utracić praw do znanej już nazwy. Zresztą nie jest to pierwszy raz, kiedy wydawca zdecydował się zgłosić do USPTO w sprawie Agenta – ostatni raz podobny wniosek wpłynął w połowie 2015 roku.

Przypominamy, że produkcja miała być szpiegowską grą akcji osadzoną w latach 70. XX wieku. Gracze mieli wcielić się w szpiega, który został wplątany w wielką intrygę związaną z zimną wojną prowadzoną przez Stany Zjednoczone i Związek Radziecki. To praktycznie jedyne konkretne informacje na temat tego projektu, choć jeżeli jeszcze nie widzieliście, to możecie zerknąć na grafiki, które wyciekły kilka miesięcy temu do sieci.