Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2015, 14:29

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar

Jeden z twórców gry Agent od studia Rockstar opublikował kilka obrazków z produkcji, pochodzących sprzed kilku lat. Nie ma pewności, czy projekt wciąż znajduje się w produkcji, ale widać, że swego czasu włożono w niego sporo pracy.

Do sieci wpłynęła garść „nowych-starych” obrazków z Agenta, gry widmo studia Rockstar. Nowych, bo niepublikowanych wcześniej, ale jednocześnie starych, gdyż pochodzą one sprzed dobrych kilku lat. Autorem przecieku jest grafik, który dłubał przy projekcie w latach 2009-2010, zanim został przeniesiony do ekipy pracującej nad Grand Theft Auto V (za to znalezisko słowa uznania należą się użytkownikowi forum Reddit o pseudonimie CaptainThump). Mimo swej leciwości, grafiki pokazują wyraźnie, że w grę włożono swego czasu sporo pracy – widzimy na nich obszerną, ciekawą lokację miejską, prawdopodobnie położoną gdzieś na Bliskim Wschodzie. Kilka obrazków zamieściliśmy poniżej, więcej znajdziecie w tym miejscu.

Czy Agent wciąż ma szansę powstać? - Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar - wiadomość - 2015-12-22
Czy Agent wciąż ma szansę powstać?
Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar - ilustracja #2
Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar - ilustracja #3
Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar - ilustracja #4
Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar - ilustracja #5
Wyciekły grafiki z gry Agent od studia Rockstar - ilustracja #6

Niestety wspomniany wcześniej artysta nie ma pewności, czy Agent kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Gdyby nawet okazało się, że Rockstar nie zarzucił projetu, a po wydaniu GTA V prace nad nim ruszyły pełną parą, dostosowanie Agenta do standardów obecnej generacji wymagałoby sporego nakładu sił i środków. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że następna w kolejce będzie kontynuacja Red Dead Redemption.

Po raz pierwszy Agent został zapowiedziany w 2009 roku jako ekskluzywny tytuł na PlayStation 3. Od tamtej pory jednak informacje na temat tej skradanki osadzonej w okresie Zimnej wojny były szczątkowe i opierały się głównie na plotkach. Z drugiej strony, Rockstar kilkukrotnie odnawiał prawa do marki (również w tym roku), co pozwala mieć nadzieję, że twórcy wciąż mają plany odnośnie tego tytułu. Oficjalna strona gry również zapewnia, że pojawi się ona „wkrótce”.

  1. Oficjalna strona gry Agent