Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2015, 13:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

SOMA - podwodny horror dostępny po polsku

Ekipa Graj Po Polsku udostępniła spolszczenie ciepło przyjętego horroru SOMA z września 2015 roku. Tłumaczenie współpracuje z PC-tową wersją produkcji, zarówno w przypadku posiadania jej na Steamie, jak i GOG-u.

SOMA, najnowsza produkcja studia Frictional Games (autorzy serii Penumbra i gry Amnesia: Mroczny Obłęd), doczekała się polskiej wersji językowej, stworzonej dzięki ciężkiej pracy ekipy Graj Po Polsku. Spolszczenie powstawało przez kilka ostatnich miesięcy i możecie je pobrać, klikając w widoczny poniżej link. Co ważne, rodzimą wersją językową mogą się cieszyć zarówno użytkownicy platformy Steam, jak i GOG.

„Nie wahajcie się więc dokładnie zwiedzać wszystkich lokacji i zaglądajcie w każdy zakamarek w poszukiwaniu sprytnie ukrytych znajdziek i dokumentów, których treść znacząco ubarwia grę i pomaga zyskać szerszą perspektywę całej opowieści - zadbaliśmy o to, by każdy mógł w pełni cieszyć się rozrzuconymi po świecie SOMY strzępkami historii” – napisano w przesłanej wiadomości.

SOMA – podwodny horror doczekał się nie tylko menu w polskim języku. - SOMA - podwodny horror dostępny po polsku - wiadomość - 2015-12-22
SOMA – podwodny horror doczekał się nie tylko menu w polskim języku.
SOMA w skrócie:
  • Survival horror od studia Frictional Games
  • Produkcja dostępna od września 2015 roku na konsoli PlayStation 4 i komputerach PC
  • Gra doczekała się polskiej wersji językowej dzięki ekipie Graj Po Polsku

Przypominam, że SOMA to horror, którego akcja rozgrywa się w podwodnym ośrodku badawczym, gdzie doszło do strasznych wydarzeń. Kompleks został przejęty przez sztuczną inteligencję, a wszyscy ludzcy pracownicy stracili życie. Gracze wcielają się w niejakiego Simona Jarretta i muszą wydostać się z rzeczonej placówki, przy okazji poznając jej tajemnice.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na eksplorowaniu lokacji, rozwiązywaniu napotkanych problemów oraz unikaniu przeciwników grasujących w ośrodku PATHOS-II. Jak to w przypadku produkcji studia Frictional Games bywa, tytuł charakteryzuje się gęstą, niepokojącą atmosferą, a dodatkową atrakcją są poruszane przez twórców tematy, związane chociażby z granicami ludzkiej moralności.

Produkcja zebrała bardzo dobre opinie w mediach, w tym także i u nas. Maiman w swojej recenzji stwierdził, że: „to jeden z najbardziej rozbudowanych, dopieszczonych, wyważonych i przemyślanych pod względem technicznym niezależny horrorów ostatnich lat” i przyznał grze 8,5 punktu.

SOMA - próbka polskiej wersji. - SOMA - podwodny horror dostępny po polsku - wiadomość - 2015-12-22
SOMA - próbka polskiej wersji.