Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 grudnia 2015, 12:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rusty Lake Hotel, czyli surrealistyczna i niepokojąca perełka

W tym tygodniu do mobilnej perełki wybraliśmy surrealistyczną przygodówkę Rusty Lake Hotel, w której bawimy się w zabijanie klientów naszego hotelu.

Przygodówki point-and-click to jeden z tych gatunków gier wideo, który świetnie nadaje się do zabawy na urządzeniach mobilnych. Mimo wszystko nie jest on przesadnie popularny wśród deweloperów, choć na brak świetnych produkcji tego typu narzekać też nie możemy - wystarczy wspomnieć o Broken Age, Machinarium czy też Broken Sword 5: The Serpent's Curse. Dziś mamy kolejną perełkę dla miłośników gatunku - Rusty Lake Hotel.

Tytuł autorstwa holenderskiego studia Rusty Lake z pozoru jest zwyczajną przygodówką, w której zabawa polega na stukaniu w postacie i przedmioty, służące do rozwiązywania stawianych przed graczem zadań. W tym przypadku całość rozgrywa się jednak w niepokojącym, surrealistycznym, zwierzęcym świecie, a my wcielamy się w gospodarza tytułowego hotelu, do którego przybywa kilku gości.

Pomyśleliście pewnie, że zabawa polega na opiekowaniu się klientami i w sumie macie rację, o ile mówiąc „opiekować się”, macie na myśli mordowanie. Naszymi ofiarami padają rozmaite postacie, których pozbywamy się np. zatruwając delikwenta. Zabawa sama w sobie wydaje się łatwa, ale logika, tudzież jej brak, w grze potrafi dać popalić, więc dość łatwo można utknąć podczas przygody. Co ciekawe, deweloperzy przygotowali rozwiązanie na tego typu problemy, publikując na swojej stronie nagrania z przejściem kampanii. Wszystko to uzupełnia niepokojący, mroczny i dziwny klimat Rusty Lake Hotel, na co z pewnością wpływa niebanalna stylistycznie oprawa graficzna oraz ścieżka dźwiękowa.

Nie jest to z pewnością gra dla każdego, ale jeżeli lubicie zakręcone przygodówki, to aplikacja studia Rusty Lake powinna przypaść Wam do gustu. Za przyjemność trzeba jednak zapłacić niecałe 11 zł na Androidzie i 1,99 euro (około 8 zł) w przypadku wersji na iOS. Gra dostępna jest także na komputerach PC.