Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2015, 14:30

Wieści ze świata (GTA Online, DriveClub, Xbox One, Pillars of Eternity) 22/12/2015

Dziś piszemy m.in. o świątecznym evencie w Grand Theft Auto Online, zapowiedzi miejskich tras w DriveClub, wstecznej kompatybilności wielopłytowych gier na Xboksie One oraz rozpowszechnianiu filmu dokumentalnego o tworzeniu Pillars of Eternity. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Boże Narodzenie w Grand Theft Auto Online

W Grand Theft Auto Online (wieloosobowym module GTA V) rozpoczęto obchody świąt Bożego Narodzenia (Festive Surprise 2015), które potrwają do 5 stycznia 2016 roku. W ich trakcie m.in. Los Santos będzie pokryte śniegiem, dostępne dotąd tryby adwersarza zostaną wzbogacone o pewne świąteczne elementy, a gracze wyposażą się w bożonarodzeniowe stroje i maski. Oprócz tego wrócą prezenty ze świątecznych wydarzeń z minionych lat. Akcja dotyczy gry na wszystkich platformach sprzętowych, ale nowe elementy są zarezerwowane dla użytkowników pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Wieści ze świata (GTA Online, DriveClub, Xbox One, Pillars of Eternity) 22/12/2015 - ilustracja #1

DriveClub otrzyma trasy miejskie

Studio Evolution opublikowało cztery screeny (widoczne poniżej), które zdradzają, jakiej zawartości można spodziewać się w nadchodzących miesiącach w jedynej jak dotąd ekskluzywnej samochodówce na PlayStation 4 – wygląda na to, że w 2016 roku DriveClub otrzyma trasy wytyczone ulicami miast w różnych stronach świata. Oprócz tego deweloper zapowiedział, że posiadacze omawianej gry w tym tygodniu znajdą w PlayStation Store jakiś bożonarodzeniowy prezent.

Xbox One – wsteczna kompatybilność gier na wielu płytach

Wygląda na to, że w pierwszych miesiącach 2016 roku Microsoft rozwiąże jeden z większych problemów funkcji wstecznej kompatybilności gier z Xboksa 360 na Xboksie One, jakim jest brak obsługi tytułów dystrubowanych na więcej niż jednej płycie. Informacja ta wynika z twitterowego posta twórców serii Deus Ex, w którym zapowiedziano, że Human Revolution (która to gra trafiła do usługi Games with Gold na styczeń) w wersji Director’s Cut oraz DLC Missing Link mają stać się dostępne na XOne właśnie na początku 2016 roku.

Wieści ze świata (GTA Online, DriveClub, Xbox One, Pillars of Eternity) 22/12/2015 - ilustracja #6

Film dokumentalny o tworzeniu Pillars of Eternity za 4 zł

Jak zauważył serwis PC Gamer, studio Obsidian Entertainment rozpowszechnia film dokumentalny o powstawaniu Pillars of Eternity (zatytułowany The Road to Eternity), który wcześniej był zarezerwowany dla osób wspierających rzeczonego RPG-a na Kickstarterze. Teraz każdy może zobaczyć tę 84-minutową produkcję w serwisie Vimeo, jeśli zapłaci 3,99 zł.

Megadimension Neptunia VII i Arslan: The Warriors of Legend

Wygląda na to, że gra akcji Arslan: The Warriors of Legend i jRPG Megadimension Neptunia VII (kontynuacja Hyperdimension Neptunia Victory) trafią na pecety – tak przynajmniej wynika z wpisów, które pojawiły się (tu i tu) w bazie agencji ratingowej ESRB. Wydawcy obu tytułów – odpowiednio Tecmo Koei i NIS America – nie zajęli jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: