Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link (PC)

Deus Ex: Bunt Ludzkości - Brakujące Ogniwo

Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link

Brakujące ogniwo to pierwszy, samodzielny dodatek do gry Deus Ex: Bunt Ludzkości. Gracze mają okazję odkryć kolejne warstwy spisku i dowiedzieć się, co działo się z głównym bohaterem podczas trzydniowej podróży Adama Jensena z Hengshy do Singapuru.

To jest dodatek do gry Deus Ex: Bunt Ludzkości.

RPG | FPP | cyberpunk | science fiction | skradanki | FPS | strzelanki | RPG akcji | immersive sim

Okładka Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link (PC)

data premiery gry:

18paź2011

PC X360 PS3

Brakujące ogniwo (The Missing Link) to pierwsze, w pełni samodzielne rozszerzenie Buntu Ludzkości, co oznacza, że do jego uruchomienia nie jest konieczne posiadanie podstawowej wersji gry. Przygoda nie jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń przedstawionych w pierwowzorze, ale często się do niej odwołuje, wplatając nowe informacje w doskonale już znane wątki.

Akcja rozpoczyna się tuż po zamachu bombowym, którego Adam Jensen dokonał w porcie w Hengshy. Po ucieczce na statek bohater chowa się w kapsule kriogenicznej, ale świadomi jego obecności agenci Belltower, dokonują przechwycenia śmiertelnie niebezpiecznego pasażera. Po serii brutalnych przesłuchań, Jensen zostaje uwolniony przez tajemniczego sprzymierzeńca i rozpoczyna ucieczkę z pełnego wrogów frachtowca.

Mimo zupełnie niezależnej fabuły, Brakujące Ogniwo mocno przeplata się z niektórymi wątkami Buntu ludzkości, dlatego zaleca się eksploatację dodatku dopiero po ukończeniu pierwowzoru. Na potrzeby rozszerzenia autorzy pozbawili Jensena wszystkich nadnaturalnych mocy, więc można dokonać ponownego rozwoju bohatera. Oprócz statku, w The Missing Link zwiedzimy również tajną bazę organizacji Belltower, w tym znakomicie prezentujące się więzienie. Ukończenie przygody w wariancie skradankowym zajmuje około sześciu godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 454 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do Deus Ex: Bunt Ludzkości - Brakujące Ogniwo

Klasyfikacja PEGI Deus Ex: Bunt Ludzkości - Brakujące Ogniwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Deus Ex: Bunt Ludzkości - Brakujące Ogniwo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza)
  • 8.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Brakujące ogniwo - recenzja pierwszego dodatku do gry Deus Ex: Bunt ludzkości
Brakujące ogniwo - recenzja pierwszego dodatku do gry Deus Ex: Bunt ludzkości

Recenzja 14 października 2011, 18:11

Co jeszcze w tym rozszerzeniu zasługuje na uwagę? Przede wszystkim projekty lokacji – nowych, bo żadna z nich nie została skopiowana z pierwowzoru. Począwszy od statku, na którym rozpoczynamy zmagania, poprzez imponujące więzienie, na kompleksie badawczym kończąc – wszystkie miejscówki wyglądają fantastycznie. Dzięki licznym tunelom i skrótom można poruszać się po nich na różne sposoby, co docenią przede wszystkim wielbiciela skradania się. Szkoda tylko, że sam obszar działania jest stosunkowo niewielki i gdzieniegdzie do głosu dochodzi backtracking (ponowne odwiedzanie tych samych terenów). Nie przepadam za takimi sztucznymi dłużyznami, a tutaj są one zauważalne i co za tym idzie, denerwujące. Do mankamentów można też zaliczyć brak niewidzianego wcześniej ekwipunku – tego typu dodatki aż proszą się o to, by zawrzeć w nich jakieś nowe, fikuśne gadżety, a tu niczego takiego nie ma. Niestety.

PC
X360
PS3