Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2015, 13:02

Były pracownik Rockstara sugeruje, że Red Dead Redemption 2 będzie kolejną grą firmy

Podczas dyskusji na Reddicie Danny Ross, były pracownik studia Rockstar, zasugerował, że kolejną grą firmy może być Red Dead Redemption 2 - kontynuacja jednego z najlepszych tytułów z poprzedniej generacji konsol.

Jeśli plotki się potwierdzą, kolejna odsłona serii Red Dead z miejsca stanie się jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów najbliższych lat. - Były pracownik Rockstara sugeruje, że Red Dead Redemption 2 będzie kolejną grą firmy - wiadomość - 2015-11-29
Jeśli plotki się potwierdzą, kolejna odsłona serii Red Dead z miejsca stanie się jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów najbliższych lat.

Kontynuacja Red Dead Redemption wydaje się być tak nieunikniona, jak śmierć i podatki – wydany w 2010 roku western firmy Rockstar stał się przecież tytułem kultowym i ogromnym finansowym sukcesem – i od czasu do czasu pojawiają się plotki na temat oficjalnej zapowiedzi gry. Ta, którą tu podamy, jest szyta naprawdę grubymi nićmi, ale staramy się wyłapać każdy promyk nadziei na kolejną wizytę na Dzikim Zachodzie. Podczas dyskusji na Reddicie Danny Ross, były pracownik Rockstara, otrzymał pytanie o to, nad czym pracuje teraz jego byłe studio. Jego odpowiedź? „Really? Dumbass. Really? Two”. I o ile na pierwszy rzut oka ta wypowiedź nie ma większego sensu, jeśli spojrzymy na pierwsze literki trzech pierwszych słów, otrzymamy skrót RDR2. Oczywiście Ross mógł po prostu podpuszczać uczestników dyskusji… ale desperacko wierzymy w to, że tego nie robił. Tym bardziej, że pogłoski o kolejnej odsłonie serii Red Dead pojawiają się już od końcówki ubiegłego roku, a Rockstar nadal nie ujawnił, czym zajmuje się po zakończeniu prac nad wszystkimi wersjami Grand Theft Auto V.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption zadebiutowało w 2010 roku na Xboksie 360 i PlayStation 3 i zebrało rewelacyjne oceny (średnia not w serwisie Metacritic to 95/100), z miejsca stając się jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji konsol. Tytuł ten, nie bez powodu nazywany „GTA na Dzikim Zachodzie”, zachwycał przede wszystkim rewelacyjnym klimatem, czerpiącym garściami inspiracje z klasycznych westernów, wciągającą, osobistą historią oraz wspaniałym otwartym światem, w którym zawsze było coś do roboty. To także jedna z tych produkcji, na której PC-owy port komputerowi gracze czekają od pięciu lat… choć oczekiwanie to niestety najprawdopodobniej okaże się bezowocne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption
  3. Red Dead Rockstar – tak się robi westerny w stylu GTA!

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej