Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 listopada 2015, 12:11

Prune najlepszą grą roku według magazynu TIME

Traktująca o przycinaniu drzew mobilna gra logiczna Prune została uznana za najlepszą produkcję przez dziennikarzy amerykańskiego magazynu TIME.

Magazyn TIME opublikował swoją listę dziesięciu najlepszych gier tego roku. Po raz drugi z rzędu pozycję numer jeden zajęła produkcja mobilna, a konkretnie Prune. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ranking wygrała tekstowa przygodówka 80 Days.

Tegoroczna lista dziesięciu najlepszych gier roku wg. magazynu TIME prezentuje się następująco:

10. Splatoon (Wii U)

9. Undertale (PC)

8. Batman: Arkham Knight (PC, PlayStation 4, Xbox One)

7. Ryan North’s To Be or Not to Be (Android, iOS, PC)

6. Super Mario Maker (Wii U)

5. The Witcher 3: Wild Hunt (PC, PlayStation 4, Xbox One).

4. Her Story (iOS, PC)

3. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360)

2. Rise of the Tomb Raider (Xbox One, Xbox 360)

1. Prune (Android, iOS, PC)

Jak widać, lista okazała się bardzo zróżnicowana – znalazła się na niej mocna reprezentacja gier mobilnych, gdyż poza Prune do pierwszej dziesiątki trafiły także Her Story oraz Ryan North’s To Be or Not to Be. Oczywiście należy pamiętać, że TIME to magazyn mainstreamowy i dlatego wybrane przez niego tytuły niekoniecznie muszą się pokrywać z gustami bardziej doświadczonych graczy, ale i tak zdobycie pierwszego miejsca przez produkcję mobilną, i to drugi raz z rzędu, jest sporym wydarzeniem, które pokazuje jak w ostatnich latach zmieniła się branża.

Przypomnijmy, że Prune to gra logiczna, w której opiekujemy się drzewem. Musimy je przycinać w taki sposób, aby jego gałęzie mogły dotrzeć w miejsca o największym nasłonecznieniu. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż roślina rozwija się w świecie pełnym przeszkód i zagrożeń. Produkcja rozgrywana jest w bardzo spokojnym tempie i potrafi skutecznie zrelaksować gracza, a jednocześnie oferuje zaskakująco ciekawą i wciągającą rozgrywkę.

Prune opracował samodzielnie deweloper imieniem Joel McDonald. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Gra ukazała się na iOS, Androida oraz Windows 8/10 (zarówno na procesorach x86, jak i ARM).