Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2015, 11:50

Plague Inc: Evolved - tryb wieloosobowy dostępny od 1 grudnia

Plague Inc: Evolved, PC-towa wersja mobilnego hitu, 1 grudnia doczeka się aktualizacji wprowadzającej tryb wieloosobowy. Umożliwi on rywalizację dwóch epidemii o to, która pierwsza unicestwi ludzkość.

Epidemia eboli już nie dominuje w mediach na całym świecie, a Plague Inc., które niegdyś za sprawą tej właśnie plagi wybiło się na wyżyny popularności, teraz stało się nieco zapomniane. Nie oznacza to jednak, że gra Jamesa Vaughana przestała się rozwijać. Symulator zabijania ludzkości (wyłącznie w wersji na PC) doczeka się już za niedługo, bo 1 grudnia, trybu wieloosobowego.

Plague Inc: Evolved - tryb wieloosobowy dostępny od 1 grudnia - ilustracja #1
Plague Inc: Evolved - tryb wieloosobowy dostępny od 1 grudnia - ilustracja #2

Co prawda Plague Inc. na PC jest dostępne jedynie w wersji płatnej, ale nie oznacza to, że zabawy w unicestwianie ludzkości nie możecie przetestować też za darmo. Bezpłatna wersja jest dostępna na smartfony z Androidem lub iOS i choć za dostęp do większej ilości elementów trzeba zapłacić, to zawsze można sprawdzić się w najbardziej klasycznych scenariuszach.

Nietrudno się oczywiście domyślić, na czym w tym przypadku multiplayer polega: musimy wybić populację świata przy pomocy własnego wirusa, bakterii lub grzyba, nie dopuszczając jednocześnie do zbytniego rozprzestrzenienia się plagi wyhodowanej przez przeciwnika. „Gra dla pojedynczego gracza był tylko początkiem epidemii” - zapowiada James Vaughan - „Dostaniecie nowe ścieżki ewolucji, umiejętności oraz geny, które pomogą w walce o dominację i spowalnianiu wrogiej choroby”. Jedną z najciekawszych nowinek jest możliwość pomagania ludzkości w wynalezieniu szczepionki na zarazę rywala oraz wysyłanie samolotów pełnych zakażonych osób do odległych krajów (dla zainteresowanych: tak, nazywając to „ciekawą nowinką” poczułem się jak psychopata).

Tryb wieloosobowy trafi na Steam jako aktualizacja 1 grudnia i będzie idealną okazją, by wrócić do Plague Inc. lub spróbować w nim swoich sił po raz pierwszy. A debiutanckiemu dziełu Ndemic Creations naprawdę warto dać szansę – 94% pozytywnych recenzji na stronie gry na Steamie mówi samo za siebie. James Vaughan pracuje też nad przeniesieniem swojego dzieła na Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Ndemic Creations
  2. Śmierć ludzkości – jak gra Plague Inc. zainfekowała świat?