Plague Inc: Evolved - tryb wieloosobowy dostępny od 1 grudnia

Plague Inc: Evolved, PC-towa wersja mobilnego hitu, 1 grudnia doczeka się aktualizacji wprowadzającej tryb wieloosobowy. Umożliwi on rywalizację dwóch epidemii o to, która pierwsza unicestwi ludzkość.

Jakub Mirowski

Epidemia eboli już nie dominuje w mediach na całym świecie, a Plague Inc., które niegdyś za sprawą tej właśnie plagi wybiło się na wyżyny popularności, teraz stało się nieco zapomniane. Nie oznacza to jednak, że gra Jamesa Vaughana przestała się rozwijać. Symulator zabijania ludzkości (wyłącznie w wersji na PC) doczeka się już za niedługo, bo 1 grudnia, trybu wieloosobowego.

Plague Inc: Evolved - tryb wieloosobowy dostępny od 1 grudnia - ilustracja #1
Plague Inc: Evolved - tryb wieloosobowy dostępny od 1 grudnia - ilustracja #2

Co prawda Plague Inc. na PC jest dostępne jedynie w wersji płatnej, ale nie oznacza to, że zabawy w unicestwianie ludzkości nie możecie przetestować też za darmo. Bezpłatna wersja jest dostępna na smartfony z Androidem lub iOS i choć za dostęp do większej ilości elementów trzeba zapłacić, to zawsze można sprawdzić się w najbardziej klasycznych scenariuszach.

Nietrudno się oczywiście domyślić, na czym w tym przypadku multiplayer polega: musimy wybić populację świata przy pomocy własnego wirusa, bakterii lub grzyba, nie dopuszczając jednocześnie do zbytniego rozprzestrzenienia się plagi wyhodowanej przez przeciwnika. „Gra dla pojedynczego gracza był tylko początkiem epidemii” - zapowiada James Vaughan - „Dostaniecie nowe ścieżki ewolucji, umiejętności oraz geny, które pomogą w walce o dominację i spowalnianiu wrogiej choroby”. Jedną z najciekawszych nowinek jest możliwość pomagania ludzkości w wynalezieniu szczepionki na zarazę rywala oraz wysyłanie samolotów pełnych zakażonych osób do odległych krajów (dla zainteresowanych: tak, nazywając to „ciekawą nowinką” poczułem się jak psychopata).

Tryb wieloosobowy trafi na Steam jako aktualizacja 1 grudnia i będzie idealną okazją, by wrócić do Plague Inc. lub spróbować w nim swoich sił po raz pierwszy. A debiutanckiemu dziełu Ndemic Creations naprawdę warto dać szansę – 94% pozytywnych recenzji na stronie gry na Steamie mówi samo za siebie. James Vaughan pracuje też nad przeniesieniem swojego dzieła na Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Ndemic Creations
  2. Śmierć ludzkości – jak gra Plague Inc. zainfekowała świat?
Plague Inc: Evolved

Plague Inc: Evolved

PC PlayStation Xbox Nintendo
po premierze

Data wydania: 18 września 2015

Informacje o Grze
7.9

Gracze

9.4

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Jakub Mirowski

Autor: Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2015-11-29
13:23

zanonimizowany1009228 Pretorianin

Ja o tej nigdy nie zapomnę, jest genialna.

Komentarz: zanonimizowany1009228
2015-11-29
13:43

zanonimizowany30338 Legend

Gra ma zamiar wyjsc kiedykolwiek z Early Access?

Komentarz: zanonimizowany30338
2015-11-30
10:08

kuzyn123 Konsul

kuzyn123

Bardzo fajna gra na telefon :)

Komentarz: kuzyn123
2015-12-01
15:07

HitStuntman Chorąży

Ta gra jest genialna! Kupiłem ją na telefon wraz z wszystkimi dlc i nie żałuje, planuje też zakup na steamie i xbox one, którego posiadam. Mam nadzieje, że updaty będą się pojawiać częściej.

Komentarz: HitStuntman

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl