Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2016, 09:11

autor: Makek

Batman: The Telltale Series – problemy techniczne wersji na PC [Aktualizacja]

Wczorajsza premiera Batman: The Telltale Series nie obyła się bez nieprzyjemnych niespodzianek – przynajmniej na PC. Około jedna trzecia recenzji gry na Steamie jest negatywna, a głównym zarzutem wobec nowej produkcji Telltale są liczne problemy techniczne. [Aktualizacja: Telltale Games wypuściło patch]

Aktualizacja: Firma Telltale wypuściła w nocy patch rozwiązujący problemy z niską wydajnością gry na komputerach PC. W wielu przypadkach mała liczba klatek wynikała z tego, że gra błędnie wykorzystywała zintegrowane układy graficzne, a nie dedykowane w slocie PCI-E. W pewnych przypadkach winne mogły być też stare sterowniki. Warto zauważyć, że po instalacji poprawki ustawienia graficzne zostaną zresetowane do standardowych – trzeba ja ustawić na nowo.

Postać Batmana nie ma łatwego życia na komputerach osobistych. Po raz kolejny premiera na PC produkcji z Brucem Waynem w roli głównej okupiona jest licznymi błędami, problemami z płynnością i niedociągnięciami technicznymi. Tym razem w ogniu oskarżeń nie znalazło się jednak Warner Bros., a studio Telltale – producent gry Batman: The Telltale Games Series.

Batman otacza się niezwykle zaawansowanym technologicznie sprzętem – ale wygląda na to, że zwykły komputer wciąż sprawia mu wielkie trudności. - Batman: The Telltale Games Series – problemy techniczne portu na PC [Aktualizacja] - wiadomość - 2016-08-05
Batman otacza się niezwykle zaawansowanym technologicznie sprzętem – ale wygląda na to, że zwykły komputer wciąż sprawia mu wielkie trudności.

Konsolowe edycje najnowszej przygodówki o Batmanie działają poprawnie, czego niestety nie można powiedzieć o porcie na PC. Wystarczy się o tym przekonać, odwiedzając stronę gry na platformie Steam – ponad 30% recenzji jest w tym momencie negatywnych. Główne zarzuty z reguły są podobne i dotyczą szeroko rozumianych problemów technicznych. Użytkownicy skarżą się na niską płynność obrazu (wynoszącą około 10 klatek na sekundę), brak zsynchronizowanego dźwięku i dialogów z obrazem, problemy z ustawieniem rozdzielczości wyższej od 720p, liczne crashe oraz kłopoty z konfiguracją kontrolera.

Problemy techniczne nie przytrafiają się jednak wszystkim – ponad 65% osób zdaje się być zadowolonych z gry. Dla doświadczających wyżej wymienione błędy, Batman: The Telltale Games Series jest niemalże niegrywalny. Użytkownicy w negatywnych recenzjach chwilowo odradzają zakup tej produkcji na PC i sugerują, aby poczekać do pojawienia się naprawiającej problemy techniczne łatki. Jeden z graczy odkrył, że kłopoty i błędy na laptopach mogą wynikać z faktu, że Batman: The Telltale Games Series domyślnie uruchamia się na zintegrowanej karcie grafiki, a wymuszenie działania gry z wykorzystaniem dedykowanego układu sprawi, że całość zwyczajnie się zawiesi.

W chwili pisania tekstu, na wszystkie 1015 recenzji gry na Steamie, 326 jest negatywnych. - Batman: The Telltale Games Series – problemy techniczne portu na PC [Aktualizacja] - wiadomość - 2016-08-05
W chwili pisania tekstu, na wszystkie 1015 recenzji gry na Steamie, 326 jest negatywnych.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy produkcja od studia Telltale zalicza falstart na PC – podobne problemy można było zanotować przy okazji premiery Game of Thrones czy Tales from the Borderlands (ciekawy artykuł na temat zabugowanych tytułów od Telltale znajduje się w serwisie Kotaku). Cała sprawa jest o tyle zaskakująca, że autorzy Batman: The Telltale Games Series zapowiadali zdecydowane polepszenie jakości oprawy graficznej w ich najnowszej grze. Niestety, przy 10 klatkach na sekundę sporo osób wciąż nie może jej podziwiać. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na szybkie naprawienie błędów.

Batman: The Telltale Games Series – problemy techniczne portu na PC [Aktualizacja] - ilustracja #3

Batman: The Telltale Games Series to kolejna epizodyczna gra przygodowa, opracowana przez studio Telltale Games, znane z wielu wysoko ocenianych produkcji, bazujących na słynnych licencjach filmowych, książkowych i komiksowych. Akcja koncentruje się na postaci Bruce’a Wayne’a, starając się ukazać dylematy moralne bohatera oraz odpowiedzialność, jaką niesie ze sobą nieustanna walka z przestępczością. Tytuł zadebiutował wczoraj na PC, konsolach obecnej i poprzedniej generacji oraz urządzeniach mobilnych.