Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2016, 20:14

ARK: Survival Evolved pobrane 5,5 miliona razy na PC oraz Xboksie One

Współzałożyciel studia Wildcard, Jeremy Stieglitz, ujawnił, że wyjątkowo popularna gra survivalowa ARK: Survival Evolved, nadal będąca w fazie wczesnego dostępu, została pobrana w 4 milionach egzemplarzy na PC oraz 1,5 miliona egzemplarzy na Xboksie One.

Od premiery ARK: Survival Evolved, jednego z najciekawszych survivali ubiegłego roku, minęło trzynaście miesięcy i gra może poszczycić się nie lada sukcesem. Choć tytuł nadal znajduje się w fazie wczesnego dostępu, pobrało go już 5,5 miliona graczy. Spośród tej liczby aż 4 miliony to egzemplarze na PC – na Xboksie One, gdzie dzieło studia Wildcard zadebiutowało dopiero w grudniu ubiegłego roku, ARK: Survival Evolved zostało ściągnięte 1,5 miliona razy.

W wyjątkowo popularnym ostatnimi laty gatunku survivali trudno zdobyć większy rozgłos, jednak studio Wildcard poradziło sobie z tym bez problemu. - ARK: Survival Evolved pobrane 5,5 miliona razy na PC oraz Xboksie One - wiadomość - 2016-08-04
W wyjątkowo popularnym ostatnimi laty gatunku survivali trudno zdobyć większy rozgłos, jednak studio Wildcard poradziło sobie z tym bez problemu.

Rozmawiając z brytyjskim serwisem MCV współzałożyciel zespołu deweloperskiego, Jeremy Stieglitz, przyznał, że sukces ten zaskoczył samych twórców, szczególnie biorąc pod uwagę to, jak bardzo tłoczno jest na rynku gier survivalowych. „Taka popularność to jednak także obusieczny miecz, bo zawyża oczekiwania co do tego, jak ambitny będzie końcowy produkt” - stwierdził Stieglitz. Zdradził, że studio Wildcard znacznie zwiększyło ilość udostępnianej zawartości w stosunku do pierwotnych planów, szczególnie w kwestii stworzeń, funkcji oraz kwestii technicznych. Ujawnił również, że deweloperzy nie planowali nawet wsparcia dla modyfikacji autorstwa graczy. Ostatecznie mody okazały się być jednym z najważniejszych elementów wydłużających żywotność ARK: Survival Evolved.

Z drugiej strony, ARK: Survival Evolved daje możliwość polowania z grzbietu tyranozaura ubranego w złote okulary przeciwsłoneczne. Nadal dziwicie się, skąd ta popularność? - ARK: Survival Evolved pobrane 5,5 miliona razy na PC oraz Xboksie One - wiadomość - 2016-08-04
Z drugiej strony, ARK: Survival Evolved daje możliwość polowania z grzbietu tyranozaura ubranego w złote okulary przeciwsłoneczne. Nadal dziwicie się, skąd ta popularność?

Niestety, Stieglitz nie ujawnił, kiedy gra wyjdzie ostatecznie z fazy wczesnego dostępu. Według pierwszych założeń miała ona bowiem potrwać około roku, więc produkcja powinna w tym momencie zbliżać się do wersji 1.0. Z drugiej jednak strony wielu graczom częste aktualizacje, wsparcie dla modów oraz nowa zawartość wynagradzają z nawiązką fakt, że formalnie ARK: Survival Evolved nadal jest tytułem niedokończonym.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ARK: Survival Evolved
  2. Testujemy grę ARK: Survival Evolved – czy tak wyglądałby Far Cry: Primal z dinozaurami?
  3. Gra ARK: Survival Evolved w serwisie Steam