Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2015, 11:22

autor: Entelarmer

ARK: Survival Evolved - ujawniono termin premiery oraz plany twórców

Jesse Rapczak ze studia Wildcard w rozmowie z serwisem Rock Paper Shotgun ujawnił termin premiery gry ARK: Survival Evolved w wersji 1.0. Pełna wersja survivalu z dinozaurami ukaże się w czerwcu 2016 roku, a kilka miesięcy później zadebiutuje pierwsze rozszerzenie.

ARK: Survival Evolved w skrócie:
  • Producent/Wydawca: Wildcard Studios
  • Gatunek: survival sandbox
  • Platforma sprzętowa: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 2 czerwca 2015 (wczesny dostęp), czerwiec 2016
  • Inne: obecnie najładniejszy dostępny survival z dinozaurami w roli głównej (Unreal Engine 4)

Serwis Rock Paper Shotgun przeprowadził wywiad z Jessem Rapczakiem, współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym w studiu Wildcard. Jak łatwo zgadnąć, rozmowa dotyczyła gry ARK: Survival Evolved, która mimo że jeszcze formalnie się nie ukazała (od czerwca tytuł dostępny jest na platformie Steam w ramach Wczesnego Dostępu) przez kilka tygodni królowała niepodzielnie w rankingu najlepiej sprzedających się gier w sklepie Steam i dopiero w minionym tygodniu dinozaury były zmuszone ustąpić miejsca na tronie Metal Gear Solid V: Phantom Pain (produkucja Wildcard uplasowała się na miejscu piątym). I właśnie o premierze ARK wspomniał Rapczak, która, jak oświadczył, ma nastąpić rok po udostępnieniu gry w Steam Early Access – w czerwcu 2016 roku.

Niby nie jest to T-Rex, ale na happy end raczej nie ma co liczyć. - ARK: Survival Evolved - ujawniono termin premiery oraz plany twórców - wiadomość - 2015-08-31
Niby nie jest to T-Rex, ale na happy end raczej nie ma co liczyć.

Co to oznacza dla fanów tego survivalu z wielkimi gadami? Przede wszystkim muszą liczyć się ze znacznie uboższymi i rzadszymi aktualizacjami od początku nowego roku, kiedy to twórcy zaczną szlifować grę, finalizować jej zawartość oraz przeprowadzą testy alfa oraz beta. Wszystko to w celu uniknięcia nagłego przejścia z Wczesnego Dostępu do pełnoprawnej gry:

”Odpowiadając na Twoje pytanie [odnośnie wydawania i zawartości kolejnych aktualizacji – przyp. autora], na pewno nieco zwolnimy. Planujemy mniej więcej na początku roku dokończyć podstawową zawartość gry i przeprowadzić formalne alfa- oraz beta-testy, abyśmy mogli odpowiednio przygotować się do premiery. Nie chcemy, by była to nagła premiera jednego dnia, kiedy po prostu włączamy przełącznik, a ludzie zakrzykną: ‘Chwila, moment!’. Chcemy, by wyraźnie było widać wyjście gry z wczesnego dostępu i wydać naprawdę dopracowaną produkcję”.

Kolejnym powodem, dla którego tempo wypuszczania kolejnych uaktualnień nieco zwolni, będzie… rozpoczęcie prac nad pierwszym dodatkiem. Rozszerzenie ma ukazać się ledwo kilka miesięcy po premierze ARK: Survival Evolved w wersji 1.0 i zaoferuje „wiele dodatkowych godzin rozgrywki oraz rozwinięcie fabuły”. Prace nad nim mają ruszyć już wkrótce, a Rapczak nie wykluczył, że podobnie jak podstawka, dodatek pojawi się na Steamie w ramach Wczesnego Dostępu. Zresztą współzałożyciel Wildcardu nie krył swojego entuzjazmu dla tej usługi, podkreślając, jak wiele zyskało ARK dzięki współpracy twórców ze społecznością gry. Stąd też nie powinno dziwić, że studio rozważa udostępnianie w Steam Early Access wszystkich ewentualnych rozszerzeń do swego survivalu.

Wbrew pozorom, dinozaury nie są jedynymi przedstawicielami fauny w świecie ARK. - ARK: Survival Evolved - ujawniono termin premiery oraz plany twórców - wiadomość - 2015-08-31
Wbrew pozorom, dinozaury nie są jedynymi przedstawicielami fauny w świecie ARK.

ARK: Survival Evolved to kolejna gra stawiająca graczy wobec nieprzyjaznego świata (tym razem zamieszkałego przez dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta) z jednym głównym celem – przetrwaniem. Jak na razie produkcja dostępna jest w ramach Wczesnego Dostępu, ale nie przeszkodziło jej to w staniu się jednym z największych hitów na Steamie i rozejściu się w ponad milionie egzemplarzy w ciągu jednego miesiąca, jak również wygenerowaniu niemal 10 milionów dolarów przychodu w trakcie tegorocznej letniej wyprzedaży w sklepie Steam.