Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2017, 08:11

autor: Adrian Werner

Dyrektor kreatywny serii Dragon Age, Mike Laidlaw, opuścił BioWare

Szeregi studia BioWare opuścił Mike Laidlaw, czyli dyrektor kreatywny całego cyklu Dragon Age. Twórca zapewnił, że zostawił serię w dobrych rękach.

Ostatnią wydaną odsłoną cyklu pozostaje na razie Dragon Age: Inkwizycja. - Dyrektor kreatywny serii Dragon Age, Mike Laidlaw, opuścił BioWare - wiadomość - 2017-10-14
Ostatnią wydaną odsłoną cyklu pozostaje na razie Dragon Age: Inkwizycja.

Mamy złe wieści dla fanów cyklu Dragon Age. Dyrektor kreatywny marki, czyli Mike Laidlaw, właśnie ogłosił za pośrednictwem Twitttera, że rozstał się ze studiem BioWare. Twórca nie zdradził swoich dalszych planów i ograniczył się do stwierdzenia, że w najbliższym czasie chce nadgonić zaległości w grach innych deweloperów oraz po prostu odpocząć.

Jednocześnie Laidlaw zapewnił, że zostawił serię Dragon Age w dobrych rękach. Warto przypomnieć, iż już od pewnego czasu wiemy, że studio BioWare pracuje nad kolejną odsłoną cyklu. Istnienie projektu zostało potwierdzone w czerwcu tego roku, kiedy to znany z Fallen London oraz Sunless Sea Alexis Kennedy poinformował, że został zatrudniony do pomocy przy scenariuszu tej gry.

Mike Laidlaw przepracował w BioWare czternaście lat. Po dołączeniu do studia został głównym scenarzystą Jade Empire, a potem pomagał przy produkcji pierwszej odsłony Mass Effect. Następnie stanął na czele zespołu odpowiedzialnego za Dragon Age: Origins. Projekt okazał się tak dużym sukcesem, że Laidlaw od tego czasu pełnił funkcję dyrektora kreatywnego dla całej serii.

Przypomnijmy, że na serię Dragon Age składają się na razie trzy główne odsłony – Dragon Age: Początek z 2009 roku, wydane dwa lata później Dragon Age II oraz wypuszczone w 2014 r. Dragon Age: Inkwizycja. Po drodze marka doczekała się również kilku produkcji pobocznych, takich jak przeglądarkowe Dragon Age: Journeys, Dragon Age: Legends i Dragon Age: Lost Court, czyli mobilne Heroes of Dragon Age.

  1. Oficjalna strona cyklu Dragon Age