Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Stranger Things: The Game (AND)
OkładkaStranger Things: The Game (AND)

Stranger Things: The Game

Wydana przez firmę Netflix w ramach promocji serialu Stranger Things aplikacja stworzona przez studio BonusXP (twórcy m.in. The Incorruptibles i Cavemania). Stranger Things: The Game jest przygodową grą akcji z elementami skradanki, platformówki i produkcji logicznej.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | skradanki | platformówki | seriale TV | 2D | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stranger Things: The Game Premiera

4paź2017

iOS AND

producent: BonusXP wydawca: Netflix

Gry podobne do Stranger Things: The Game

Evoland

Cthulhu Saves the World

Death Road to Canada

Stranger Things: The Game to mobilna produkcja przeznaczona na platformę AND i iOS. Tytuł ukazał się za darmo w ramach kampanii reklamowej promującej drugi sezon serialu Stranger Things wyprodukowanego przez firmę Netflix, która jest też wydawcą opisywanej aplikacji. Natomiast za deweloping odpowiada studio BonusXP, znane z The Incorruptibles i Cavemanii.

Fabuła

Podczas zabawy w Stranger Things: The Game przenosimy się do 1984 roku, do znanego z serialu amerykańskiego miasteczka Hawkins. Dochodzi tam do zaginięcia niektórych dzieciaków. Na początku jako szeryf Jim Hopper staramy się ich odnaleźć, ale szybko okazuje się, że to dopiero początek dużo większej przygody.

Mechanika

Stranger Things: The Game na platformę AND i iOS to przygodowa gra akcji łącząca elementy różnych gatunków. Podczas zabawy musimy wykazać się zręcznością, np. podczas walki z napotkanymi przeciwnikami czy ucieczki przed ścigającym nas samochodem. W kolejnym etapie należy unikać przeczesujących okolicę strażników, co przypomina uproszczoną skradankę. W grze nie brakuje też prostych łamigłówek oraz zbieractwa. Przemierzając Hawkins i jego okolice, znajdujemy gofry i krasnale, dzięki którym odblokowujemy nowe elementy. Kolejną atrakcją jest kilka grywalnych postaci. W zależności od poziomu kierujemy Hopperem, Lucasem bądź Nancy. Każdy z bohaterów dysponuje unikalnymi zdolnościami, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozgrywkę.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym aplikacja studia BonusXP przypomina tytuły, które ukazywały się przed laty. Ma przez to swój urok, a dodatkowo nawiązuje klimatem do samego serialu, który jest stylizowany na produkcję z lat 80.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Stranger Things: The Game: 12+

iOS
AND