Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 października 2017, 17:57

autor: Góral

Gra Stranger Things: The Game dostępna za darmo

Na rynku ukazała się darmowa gra Stranger Things: The Game, promująca serial Stranger Things, którego drugi sezon ukaże się pod koniec bieżącego miesiąca.

Z pewnością wielu z Was czeka na premierę drugiego sezonu serialu Stranger Things, która odbędzie się w serwisie Netflix 27 października bieżącego roku. W ramach promocji gigant rynku VOD wypuścił na urządzeniach mobilnych (iOS i Android) grę zatytułowaną Stranger Things: The Game. Za jej produkcję odpowiada studio BonusXP, które być może obiło się Wam o uszy za sprawą The Incorruptibles czy Cavemanii. Tytuł jest przygodową grą akcji zrealizowaną na modłę pozycji sprzed lat. Akcja rozpoczyna się w 1984 roku i na początku, jako Hopper, staramy się odnaleźć zaginione dzieciaki. Później wskakujemy w skórę innych bohaterów, w tym Lucasa i Nancy, z których każdy dysponuje wyjątkowymi zdolnościami.

Stranger Things: The Game w skrócie:
  • mobilna gra oparta na serialu Stranger Things;
  • stworzona przez studio BonusXP;
  • dostępna za damo na iOS i Androidzie.

W opisie produkcji mowa jest m.in. o zbieraniu gofrów i krasnalów, dzięki którym możemy odblokować nowe elementy. Natomiast sama rozgrywka wydaje się być całkiem zróżnicowana. Oprócz eksploracji rozmaitych lokacji (oczywiście chodzi o Hawkins i jego okolice), musimy też walczyć, skradać się, jeździć na rowerze, uciekać przed ścigającym nas samochodem itd. Do tego dochodzą również proste łamigłówki. Motorem napędowym do podejmowania kolejnych prób są rankingi, w których zamieszczane są najlepsze czasy ukończenia gry. Co ważne, Stranger Things: The Game to w pełni darmowa produkcja, więc tym bardziej warto sprawdzić, co też udało się stworzyć ekipie BonusXP.

Stranger Things: The Game dostępne za darmo - ilustracja #1

Przypominamy, że serial Stranger Things opowiada o przygodach mieszkańców amerykańskiego miasteczka Hawkins, w którym znajduje się laboratorium, gdzie odbywają się niecodzienne i niebezpieczne eksperymenty, będące źródłem poważnych problemów. Obraz został nakręcony przez braci Duffer, którym udało sprawnie połączyć elementy science-fiction i horroru z klimatem lat 80. Wyszła z tego wybuchowa mieszanka, która przypadła do gustu zarówno widzom, jak i krytykom. Potwierdzono już, że serial doczeka się czterech sezonów, aczkolwiek niewykluczone, że pojawi się też piąty.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Stranger Things: The Game

Stranger Things: The Game