Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 października 2017, 17:57

autor: Góral

Gra Stranger Things: The Game dostępna za darmo

Na rynku ukazała się darmowa gra Stranger Things: The Game, promująca serial Stranger Things, którego drugi sezon ukaże się pod koniec bieżącego miesiąca.

Z pewnością wielu z Was czeka na premierę drugiego sezonu serialu Stranger Things, która odbędzie się w serwisie Netflix 27 października bieżącego roku. W ramach promocji gigant rynku VOD wypuścił na urządzeniach mobilnych (iOS i Android) grę zatytułowaną Stranger Things: The Game. Za jej produkcję odpowiada studio BonusXP, które być może obiło się Wam o uszy za sprawą The Incorruptibles czy Cavemanii. Tytuł jest przygodową grą akcji zrealizowaną na modłę pozycji sprzed lat. Akcja rozpoczyna się w 1984 roku i na początku, jako Hopper, staramy się odnaleźć zaginione dzieciaki. Później wskakujemy w skórę innych bohaterów, w tym Lucasa i Nancy, z których każdy dysponuje wyjątkowymi zdolnościami.

Stranger Things: The Game w skrócie:
  • mobilna gra oparta na serialu Stranger Things;
  • stworzona przez studio BonusXP;
  • dostępna za damo na iOS i Androidzie.

W opisie produkcji mowa jest m.in. o zbieraniu gofrów i krasnalów, dzięki którym możemy odblokować nowe elementy. Natomiast sama rozgrywka wydaje się być całkiem zróżnicowana. Oprócz eksploracji rozmaitych lokacji (oczywiście chodzi o Hawkins i jego okolice), musimy też walczyć, skradać się, jeździć na rowerze, uciekać przed ścigającym nas samochodem itd. Do tego dochodzą również proste łamigłówki. Motorem napędowym do podejmowania kolejnych prób są rankingi, w których zamieszczane są najlepsze czasy ukończenia gry. Co ważne, Stranger Things: The Game to w pełni darmowa produkcja, więc tym bardziej warto sprawdzić, co też udało się stworzyć ekipie BonusXP.

Stranger Things: The Game dostępne za darmo - ilustracja #1

Przypominamy, że serial Stranger Things opowiada o przygodach mieszkańców amerykańskiego miasteczka Hawkins, w którym znajduje się laboratorium, gdzie odbywają się niecodzienne i niebezpieczne eksperymenty, będące źródłem poważnych problemów. Obraz został nakręcony przez braci Duffer, którym udało sprawnie połączyć elementy science-fiction i horroru z klimatem lat 80. Wyszła z tego wybuchowa mieszanka, która przypadła do gustu zarówno widzom, jak i krytykom. Potwierdzono już, że serial doczeka się czterech sezonów, aczkolwiek niewykluczone, że pojawi się też piąty.