Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2017, 17:19

autor: Góral

Drugi sezon w Fortnite: Battle Royale i nowa aktualizacja

Firma Epic Games rozpoczęła drugi sezon w darmowym Fortnite: Battle Royale, a przy okazji udostępniła aktualizację 1.11 - także dla zwykłej wersji gry Fortnite.

Walka na śnieżki w Fortnite: Battle Royale? Tak, ale tylko przy użyciu specjalnych granatników. - Drugi sezon w Fortnite: Battle Royale i nowa aktualizacja - wiadomość - 2017-12-14
Walka na śnieżki w Fortnite: Battle Royale? Tak, ale tylko przy użyciu specjalnych granatników.
Aktualizacja 1.11 w skrócie:
  • drugi sezon i Battle Pass w Fortnite: Battle Royale;
  • wydarzenie Snowball Grenade Launcher (również w trybie battle royale);
  • Holiday Survival Event i zimowa mapa w podstawowym Fortnite;
  • wsparcie dla ekranów 21:9, poprawa wydajności i inne nowinki.

Studio Epic Games po raz kolejny zaktualizowało grę Fortnite, tym razem do wersji 1.11. Najważniejszą nowinką jest rozpoczęcie drugiego sezonu w Fortnite: Battle Royale, który zakończy się 20 lutego 2018 roku. W tym czasie możecie nabyć przepustkę Battle Pass za wirtualną walutę. Daje ona natychmiastowy dostęp do niektórych elementów kosmetycznych – oczywiście można też je zdobyć bez season passa, ale trochę Wam to zajmie. Poza tym karnet da się ulepszać podczas zabawy, odblokowując kolejne przedmioty. Oprócz tego doczekaliśmy się świątecznych atrakcji w postaci tymczasowego wydarzenia Snowball Grenade Launcher.

Pozostałe elementy związane z Fortnite: Battle Royale to np. nowe dzienne wyzwania (ukończenie gry w pierwszej pięćdziesiątce grając samemu lub w TOP 12 drużyn), dodanie wsparcia dla ekranów 21:9, możliwość zapraszania znajomych przez Discord (PC-towa wersja gry), zmiany w balansie niektórych broni, a także poprawki związane z wydajnością serwerów czy lepszym działaniem gry na konsolach Xbox One, Xbox One X oraz PlayStation 4.

W zwykłym Fortnite zadebiutowało specjalne wydarzenie (Holiday Survival Event), w którym musimy pomóc Ray w przywróceniu świątecznego ducha, co sprowadza się do konieczności wykonywania nowych misji. Ponadto pojawili się minibossowie (silniejsze wersje stworów Husk, Husky i Smasher), których możemy spotkać podczas różnych zadań. W Survive the Storm doczekaliśmy się m.in. zimowej mapy i nowych przeciwników. Poza tym dodano następne postacie, broń Ralphie’s Revenge (snajperka) i zestaw elektrycznych pukawek Vacuum Tube Weapon Set, a w sklepie gry zadebiutował szereg przedmiotów.

W samej rozgrywce pojawiła się możliwość przeglądania i wybierania zawartości plecaka jeszcze przed wkroczeniem do świata. Zmieniono perk żołnierza Rucksacka, który zapewnia teraz dwa, a nie trzy granaty, a przedmioty w misji wypadają z rekwizytów i przeciwników bez względu na to, kto je zniszczył. Po raz kolejny poprawiono wydajność, ulepszono interfejs użytkownika oraz, podobnie jak w przypadku Fortnite: Battle Royale, dodano wsparcie dla monitorów 21:9.

O pozostałych nowinkach przeczytacie w opublikowanym komunikacie.

Nowe świąteczne postacie. - Drugi sezon w Fortnite: Battle Royale i nowa aktualizacja - wiadomość - 2017-12-14
Nowe świąteczne postacie.