Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 grudnia 2017, 14:59

autor: Jiker

Mr. Robot - serial o aspołecznym hakerze doczeka się 4. sezonu

Telewizja USA Network zdecydowała się zamówić 4. sezon cieszącego się sporym uznaniem serialu Mr. Robot. To dobra wiadomość dla największych fanów przygód Eliotta Aldersona - niektórzy obawiali się, że duży spadek oglądalności względem pierwszej serii postawi kontynuowanie jego historii pod znakiem zapytania.

Mimo spadku oglądalności, Mr. Robot – serialowa opowieść o aspołecznym hakerze walczącym o wolność obywateli, ale też z własnymi problemami psychicznymi – nie zostanie odstawiony na boczny tor. Stacja USA Network oficjalnie przedłużyła kontrakt z twórcami wielokrotnie nagradzanej produkcji, reprezentowanymi przez Sama Esmaila (w dorobku m.in. Mockingbird oraz Comet). Debiut 4. sezonu odbędzie się najpewniej pod koniec przyszłego albo na początku 2019 roku.

USA Network zamówiło 4. sezon serialu Mr. Robot. - Mr. Robot - serial o aspołecznym hakerze doczeka się 4. sezonu - wiadomość - 2017-12-14
USA Network zamówiło 4. sezon serialu Mr. Robot.

Do ogłoszenia tej informacji doszło tuż przed premierą ostatniego odcinka trzeciej serii, który wyemitowano wczoraj wieczorem na kanale USA Network. W Polsce serial można śledzić na Canal+, a emisja finałowego epizodu trzeciego sezonu przewidziana jest na 28 grudnia. Z tego też powodu ostrzegamy przez ewentualnymi spoilerami, jakie mogą znajdować się w dalszej części wiadomości.

Mr. Robot - serial o aspołecznym hakerze doczeka się 4. sezonu - ilustracja #2

Mr. Robot w skrócie:

  • 1. sezon – średnie oceny: Rotten Tomatoes: 8.36/10; metacritic.com: 79/100 / średnia oglądalność w USA: 1,39 mln widzów.
  • 2. sezon - Rotten Tomatoes: 8.05/10; metacritic.com: 81/100 / 0,74 mln widzów.
  • 3. sezon - Rotten Tomatoes: 8.23/10; metacritic.com: 82/100 / prawdopodobnie ok. 0,55 mln widzów.

Przypominam, że trzeci sezon Mr. Robot skupiał się na próbach odzyskania kontroli przez Elliota Aldersonsa (granego przez Ramiego Maleka, którego pod koniec 2018 roku zobaczymy w Bohemian Rhapsody, czyli próbie zobrazowania życia Freddiego Mercury’ego, wokalisty zespołu rockowego Queen), który dotąd pozwalał na bycie manipulowanym zarówno przez zewnętrzne, jak i wewnętrzne siły. Wyjaśniono też, czym zajmował się Tyrell Wellick (w tej roli Martin Wallström), który przez większość drugiego sezonu uznawany był za zaginionego.

W serialu oprócz Ramiego Maleka i Martina Wallströma grają Christian Slater (wcielający się w tytułowego Mr. Robota), Portia Doubleday, Carly Chaikin, Chris Conroy, Grace Gummer, Craig Robinson, Michael Cristofer, Bobby Cannavale oraz B. D. Wong. Produkcja może się pochwalić wieloma wyróżnieniami i nominacjami do prestiżowych nagród, w tym Złotymi Globami (Najlepszy serial dramatyczny i Najlepszy aktor drugoplanowany dla Christiana Slatera w 2016 roku) i Emmy (Najlepsza rola pierwszoplanowa dla Ramiego Maleka w 2016 roku).

  1. Oficjalna strona serialu Mr. Robot
  2. Mr. Robot na oficjalnej stronie USA Network