Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2018, 21:42

autor: Entelarmer

Obsidian Entertainment zapowie nową grę twórców serii Fallout na The Game Awards

Studio Obsidian Entertainment rozpoczęło odliczanie do zapowiedzi kolejnej gry. Liczne doniesienia wskazują, że będzie to nowy projekt RPG Tima Caina i Leonarda Boyarskiego - współtwórców serii Fallout - wydawany pod szyldem Private Division (do spółki z Take Two Interactive).

Gdy tylko stało się jasne, że Obsidian Entertainment zostanie przejęty przez Microsoft, gracze zaczęli się zastanawiać, czego możemy się spodziewać po amerykańskim studiu. Okazuje się, że nie będziemy długo czekać na odpowiedź. Na oficjalnej stronie dewelopera rozpoczęło się odliczanie do „specjalnej wiadomości”, która ma zostać przekazana 7 grudnia. Informacja ma pochodzić od fikcyjnych firm w rodzaju Spacer’s Choice, Auntie Cleo’s etc.

Co szykują dla nas twórcy Fallouta? Dowiemy się za tydzień. - Obsidian Entertainment zapowie nową grę twórców serii Fallout na The Game Awards - wiadomość - 2018-11-29
Co szykują dla nas twórcy Fallouta? Dowiemy się za tydzień.

Już samo enigmatyczne ogłoszenie od Obsidianu wystarczyłoby do wywołania zainteresowania, ale na tym nie koniec. Firma Private Division zamieściła na Twitterze wpis studia zwracający uwagę na wspomniane odliczanie. Pozwalało to sądzić, że spółka będzie wydawcą nowego dzieła Amerykanów. Domysły te potwierdził Jason Schreier z serwisu Kotaku (znany również z poczytnej książki Krew, pot i piksele). Pokrywałoby się to też z doniesieniami sprzed roku, co prowadzi nas do kolejnej informacji. Według dziennikarza tytułem Obsidianu będzie nic innego, jak nowe dzieło Tima Caina oraz Leonarda Boyarskiego – legendarnych deweloperów, którzy w dużej mierze odpowiadali za dostarczenie światu dwóch pierwszych odsłon serii Fallout. Od dłuższego czasu wiemy, że obaj twórcy pracują nad czymś nowym, ale dotychczas nie zdradzono absolutnie nic na ten temat.

Informacja mogła rozbudzić nadzieje fanów kultowej serii, którzy nie są zachwyceni sieciowym Fallout 76. I mogą być one uzasadnione. Tuż pod swoim pierwszym wpisem Schreier przypomniał, że Obsidian stworzył „być może najbardziej kochaną” grę z Fallout w nazwie – Fallout: New Vegas. Czyżby sugerował w ten sposób, że doczekamy się produkcji w podobnych klimatach? Już same udostępnione reklamy fikcyjnych firm (dzięki, Resetera) przywodzą na myśl styl znany z najsłynniejszej postapokaliptycznej serii.

Ostatni Fallout nie spełnił nadziei fanów, ale może zrobią to starzy twórcy? - Obsidian Entertainment zapowie nową grę twórców serii Fallout na The Game Awards - wiadomość - 2018-11-29
Ostatni Fallout nie spełnił nadziei fanów, ale może zrobią to starzy twórcy?

Skąd jednak pewność, że jest to zupełnie nowy projekt? Pomijając zapewnienia Jasona Schreiera (które same w sobie można uznać za potwierdzenie), wskazówką jest już sama data ogłoszenia. W piątek 7 grudnia o godzinie 2:30 rozpocznie się gala The Game Awards 2018, a od wczoraj wiemy, że jedną z jej atrakcji będzie ujawnienie ponad dziesięciu nowych gier. Wydawałoby się prawdopodobne, że jedną z nich byłoby właśnie nowe dzieło Obsidian Entertainment. „Wydawałoby się”, bo prowadzący imprezę Geoff Keighley nie bawi się w podchody i zapowiedział ogłoszenie nowej gry amerykańskiego studia. Pozostaje czekać do 7 grudnia i zobaczyć, co szykują dla nas twórcy Fallouta.