Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 04:03

Scavengers - mroźny miks survivalu, kooperacji i gry akcji na nowym zwiastunie

Podczas gali The Game Awards 2018 studio Midwinter pokazało zwiastun swojego debiutanckiego projektu - sieciowej gry akcji Scavengers, w której nie zabraknie elementów survivalu oraz walki i współpracy z innymi graczami.

Scavengers - mroźny miks survivalu, kooperacji i gry akcji na nowym zwiastunie - ilustracja #1

Kolejna gra zaprezentowana na tegorocznej gali The Game Awards to Scavengersprodukcja łącząca w sobie elementy akcji i survivalu, osadzona w postapokaliptycznym świecie i nastawiona na rozgrywkę wieloosobową, która została zapowiedziana w marcu tego roku. Jej twórcami jest niewielkie niezależne studio Midwinter, dla którego będzie to debiutancki projekt. Poza zaprezentowaniem zwiastuna, który zobaczycie poniżej, twórcy zapowiedzieli też zaplanowane na przyszły rok rozpoczęcie testów gry, do których możecie się zapisać pod tym adresem.

Scavengers ma łączyć w sobie kooperację z rywalizacją – gracze będą dobierać się w czteroosobowe oddziały i razem przemierzać mapę, jednocześnie konkurując z przeciwnikami kontrolowanymi zarówno przez sztuczną inteligencję, jak i żywe osoby. Niebezpieczny okaże się również sam świat – w wyniku anomalii pogodowych na Ziemi zapanowała bowiem kolejna epoka lodowcowa, co wymusza na ocalałych nieustanną walkę o utrzymanie ciepła i przetrwanie. Dużą rolę ma tu odegrać odpowiednie budowanie swojego zespołu w oparciu o system klas, a także okazjonalna współpraca z innymi grupami. Premiera gry będzie mieć miejsce w 2019 roku.

  1. The Game Awards 2018 – transmisja live, nagrody, zapowiedzi
  2. Oficjalna strona internetowa gry Scavengers