Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 19:33

autor: "Vergil"

Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda

Zespół Midwinter Entertainment zaprezentował swoje debiutanckie dzieło. Mowa o Scavengers, czyli niezwykle ambitnej strzelaninie TPP, nastawionej na multiplayerową zabawę, która przeniesie nas do postapokaliptycznego, skutego lodem świata.

Po odejściu ze studia 343 Industries Josh Holmes nawiązał współpracę z Fredrikiem Perssonem, wraz z którym założył własny zespół deweloperski. Ekipa (składająca się z ludzi, którzy pracowali między innymi nad grami z serii Halo, Battlefield, Star Wars: Battlefront, Call of Duty: WWII czy Counter-Strike) postanowiła wyjść z cienia i zaprezentować światu swój debiutancki projekt. Okazuje się, że studio Midwinter Entertainment pracuje nad niezwykle ambitną, multiplayerową strzelaniną TPP, zatytułowaną Scavengers. Twórcy podzielili się z graczami materiałem wideo, garścią klimatycznych szkiców koncepcyjnych (które możecie zobaczyć poniżej), a także szeregiem konkretnych informacji na temat przyświecającej im idei.

Zacznijmy od tego, że akcja Scavengers zostanie osadzona w niezbyt odległej przyszłości, kiedy to na Ziemi padającej ofiarą kolejnych kataklizmów pogodowych zapanowała nowa epoka lodowcowa. Ci, którym udało się przeżyć, są zmuszeni do walki o przetrwanie i znalezienie sobie miejsca w nowym, niegościnnym świecie.

Osoby, które polubiły tryb Warzone z Halo 5: Guardians, w Scavengers poczują się jak w domu; całość będzie bowiem opierać się na założeniach, które można określić mianem „Warzone na sterydach”. Produkcja przeniesie nas do rozległego, otwartego świata, który będziemy przemierzać w skórze bohatera wyekwipowanego w wyposażenie znalezione w pierwszej fazie rozgrywki (w jej trakcie zajmiemy się też planowaniem kolejnych posunięć i zwiadem); dalej zapolujemy na przeciwników, wykonamy powierzone nam zadania i zdobędziemy surowce, by w końcowej fazie zabawy znaleźć i obronić specjalne strefy, z których możliwa będzie ucieczka (najlepiej z plecakiem wypchanym cennymi łupami).

Klimat z pewnością będzie mocną stroną Scavengers. - Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda - wiadomość - 2018-03-15
Klimat z pewnością będzie mocną stroną Scavengers.

Pomimo że sól rozgrywki mają stanowić drużynowe starcia z innymi graczami (stworzymy czteroosobowe zespoły), znacznie częściej będziemy stawiać czoła setkom wrogów wałęsających się po mroźnym terytorium, z których każdego autorzy obdarzą unikalnym zestawem cech i zachowań. Z drugiej strony jednak nic nie będzie stało na przeszkodzie, by biernie się przyglądać toczonym przez nich potyczkom, próbując działać w myśl zasady „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”.

Świat gry będą zamieszkiwać trzy frakcje: Scourge (zmutowane zwierzęta), Outlanders (ludzie) oraz enigmatyczni Salient (znajdujący się pod kontrolą sztucznej inteligencji). W grze nie zabraknie elementów survivalowych (będziemy musieli zadbać o odpowiednią temperaturę ciała naszego bohatera, zapewnić mu pożywienie i wodę czy wreszcie samodzielnie tworzyć elementy ekwipunku w oparciu o rozbudowany system craftingu), a nawet rozwiązań zaczerpniętych z thrillerów czy horrorów.

Twórcy Scavengers przekonują, że w trakcie zmagań będzie można się przestraszyć. - Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda - wiadomość - 2018-03-15
Twórcy Scavengers przekonują, że w trakcie zmagań będzie można się przestraszyć.

By oddać w nasze ręce świat sprawiający wrażenie żywego ekosystemu, autorzy zdecydowali się sięgnąć po technologię SpatialOS, opracowaną przez firmę Improbable (która zresztą pomogła w sfinansowaniu projektu). Dzięki temu część najbardziej zaawansowanych obliczeń związanych z funkcjonowaniem tej „piaskownicy” będzie się odbywać w chmurze; poza tym autorzy będą mogli podzielić świat na sektory i oddelegować odrębne serwery do nieustannej „pracy” nad każdym z nich.

Niestety aktualnie na tym kończą się ujawnione przez twórców informacje. Jak widać, deweloperzy nie wspominają o platformach, na które zmierza Scavengers, a tym bardziej o przewidywanej dacie premiery. Na podstawie opublikowanych przez nich materiałów można stwierdzić, że tytuł znajduje się we wczesnej fazie produkcji – kto wie, może kolejne konkrety na jego temat ujrzą światło dzienne na przykład w trakcie tegorocznych targów E3?

  1. Oficjalna strona internetowa studia Midwinter Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa gry Scavengers