Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 19:33

autor: Vergil

Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda

Zespół Midwinter Entertainment zaprezentował swoje debiutanckie dzieło. Mowa o Scavengers, czyli niezwykle ambitnej strzelaninie TPP, nastawionej na multiplayerową zabawę, która przeniesie nas do postapokaliptycznego, skutego lodem świata.

Po odejściu ze studia 343 Industries Josh Holmes nawiązał współpracę z Fredrikiem Perssonem, wraz z którym założył własny zespół deweloperski. Ekipa (składająca się z ludzi, którzy pracowali między innymi nad grami z serii Halo, Battlefield, Star Wars: Battlefront, Call of Duty: WWII czy Counter-Strike) postanowiła wyjść z cienia i zaprezentować światu swój debiutancki projekt. Okazuje się, że studio Midwinter Entertainment pracuje nad niezwykle ambitną, multiplayerową strzelaniną TPP, zatytułowaną Scavengers. Twórcy podzielili się z graczami materiałem wideo, garścią klimatycznych szkiców koncepcyjnych (które możecie zobaczyć poniżej), a także szeregiem konkretnych informacji na temat przyświecającej im idei.

Zacznijmy od tego, że akcja Scavengers zostanie osadzona w niezbyt odległej przyszłości, kiedy to na Ziemi padającej ofiarą kolejnych kataklizmów pogodowych zapanowała nowa epoka lodowcowa. Ci, którym udało się przeżyć, są zmuszeni do walki o przetrwanie i znalezienie sobie miejsca w nowym, niegościnnym świecie.

Osoby, które polubiły tryb Warzone z Halo 5: Guardians, w Scavengers poczują się jak w domu; całość będzie bowiem opierać się na założeniach, które można określić mianem „Warzone na sterydach”. Produkcja przeniesie nas do rozległego, otwartego świata, który będziemy przemierzać w skórze bohatera wyekwipowanego w wyposażenie znalezione w pierwszej fazie rozgrywki (w jej trakcie zajmiemy się też planowaniem kolejnych posunięć i zwiadem); dalej zapolujemy na przeciwników, wykonamy powierzone nam zadania i zdobędziemy surowce, by w końcowej fazie zabawy znaleźć i obronić specjalne strefy, z których możliwa będzie ucieczka (najlepiej z plecakiem wypchanym cennymi łupami).

Klimat z pewnością będzie mocną stroną Scavengers. - Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda - wiadomość - 2018-03-15
Klimat z pewnością będzie mocną stroną Scavengers.

Pomimo że sól rozgrywki mają stanowić drużynowe starcia z innymi graczami (stworzymy czteroosobowe zespoły), znacznie częściej będziemy stawiać czoła setkom wrogów wałęsających się po mroźnym terytorium, z których każdego autorzy obdarzą unikalnym zestawem cech i zachowań. Z drugiej strony jednak nic nie będzie stało na przeszkodzie, by biernie się przyglądać toczonym przez nich potyczkom, próbując działać w myśl zasady „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”.

Świat gry będą zamieszkiwać trzy frakcje: Scourge (zmutowane zwierzęta), Outlanders (ludzie) oraz enigmatyczni Salient (znajdujący się pod kontrolą sztucznej inteligencji). W grze nie zabraknie elementów survivalowych (będziemy musieli zadbać o odpowiednią temperaturę ciała naszego bohatera, zapewnić mu pożywienie i wodę czy wreszcie samodzielnie tworzyć elementy ekwipunku w oparciu o rozbudowany system craftingu), a nawet rozwiązań zaczerpniętych z thrillerów czy horrorów.

Twórcy Scavengers przekonują, że w trakcie zmagań będzie można się przestraszyć. - Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda - wiadomość - 2018-03-15
Twórcy Scavengers przekonują, że w trakcie zmagań będzie można się przestraszyć.

By oddać w nasze ręce świat sprawiający wrażenie żywego ekosystemu, autorzy zdecydowali się sięgnąć po technologię SpatialOS, opracowaną przez firmę Improbable (która zresztą pomogła w sfinansowaniu projektu). Dzięki temu część najbardziej zaawansowanych obliczeń związanych z funkcjonowaniem tej „piaskownicy” będzie się odbywać w chmurze; poza tym autorzy będą mogli podzielić świat na sektory i oddelegować odrębne serwery do nieustannej „pracy” nad każdym z nich.

Niestety aktualnie na tym kończą się ujawnione przez twórców informacje. Jak widać, deweloperzy nie wspominają o platformach, na które zmierza Scavengers, a tym bardziej o przewidywanej dacie premiery. Na podstawie opublikowanych przez nich materiałów można stwierdzić, że tytuł znajduje się we wczesnej fazie produkcji – kto wie, może kolejne konkrety na jego temat ujrzą światło dzienne na przykład w trakcie tegorocznych targów E3?

  1. Oficjalna strona internetowa studia Midwinter Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa gry Scavengers
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Scavengers

Scavengers