Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 17:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Splinter Cell - wkrótce zapowiedź nowej części?

Niewykluczone, że modlitwy fanów serii Tom Clancy’s Splinter Cell wkrótce zostaną wysłuchane i firma Ubisoft zapowie nową część. Sugeruje to tytuł, który pojawił się w bazie sklepu Amazon.

Sam Fisher zakradnie się na targi E3? - Splinter Cell - wkrótce zapowiedź nowej części? - wiadomość - 2018-03-13
Sam Fisher zakradnie się na targi E3?

Ostatnią odsłoną serii Tom Clancy's Splinter Cell jest wydany w 2013 roku Blacklist. Fani cyklu czekają więc na kolejną część przygód Sama Fishera od pięciu lat, ale niewykluczone, że wkrótce się wreszcie doczekają. W sklepie Amazon pojawiła się bowiem pozycja o nazwie Tom Clancy’s Splinter Cell 2018. Gra została już usunięta z bazy, ale zachowało się potwierdzenie, m.in. w serwisie DSOGaming.

Tom Clancy’s Splinter Cell 2018 w sklepie Amazon. - Splinter Cell - wkrótce zapowiedź nowej części? - wiadomość - 2018-03-13
Tom Clancy’s Splinter Cell 2018 w sklepie Amazon.
Tom Clancy’s Splinter Cell w skrócie:
  • seria gier akcji/skradanek zapoczątkowana w 2002 roku;
  • opowiada o przygodach agenta Sama Fishera;
  • ostatnią częścią jest Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist z 2013 roku.

Nie jest to pierwszy raz, gdy w sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o nowym Splinter Cellu. Chociażby w 2016 roku doczekaliśmy się plotki głoszącej, że głosu głównemu bohaterowi użyczy Michael Ironside. Natomiast w 2017 roku Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, poinformował, że firma nie zapomniała o tej marce i na pewno jeszcze coś zobaczymy.

W czerwcu odbędzie się kolejna edycja targów E3, podczas której francuski gigant z pewnością zorganizuje własną konferencję, co zresztą czyni co roku. Szykuje się więc doskonała okazja do oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony Tom Clancy’s Splinter Cell.

Długa rozłąka Ubisoftu z serią spowodowana jest zapewne słabymi wynikami sprzedaży Blacklist. Niedługo po premierze gry wydawca poinformował, że liczył na lepszy rezultat, a jakiś czas później dowiedzieliśmy się o „zaledwie” 2 milionach egzemplarzy zakupionych przez graczy.