Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2013, 13:00

autor: Sarge

Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends nie spełniły oczekiwań wydawcy

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends to jedne z gier wydanych w tym roku, których wyniki sprzedaży nie spełniły oczekiwań firmy Ubisoft. Nie są to dobre wieści - tym bardziej, że oba tytuły były bardzo dobrze oceniane przez większość mediów i graczy. Francuski wydawca podał też przewidywaną sprzedaż takich produkcji jak Assassin's Creed IV: Black Flag, Watch Dogs czy The Crew

Dyrektor finansowy Alain Martinez z firmy Ubisoft ujawnił, że wyniki sprzedaży gier Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends nie spełniły oczekiwań wydawcy. Przy okazji ujawniono też przewidywaną popularność nadchodzących produkcji.

W oświadczeniu Alaina Martineza zabrakło niestety konkretnych liczb. W związku z tym nie wiemy w jakich ilościach rozeszły się gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist oraz Rayman Legends. Dyrektor finansowy zdradził tylko, że ich sprzedaż była „słabsza niż początkowo przewidywano”. Na dokładne statystyki będziemy musieli jeszcze poczekać.

Dla fanów tych serii nie są to dobre informacje, bo w najgorszym wypadku przyszłość obu marek mogłaby stanąć pod znakiem zapytania. Miejmy jednak nadzieję, że wyniki sprzedaży nie są na tyle słabe, by na jakiś czas zrezygnowano z wydawania kolejnych odsłon. Zwłaszcza, że zarówno Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist jak i Rayman Legends były bardzo dobrze oceniane przez większość mediów i graczy.

Firma Ubisoft ma nadzieję, że sytuację poprawią kolejne gry. Przykładowo, przewidywana sprzedaż Assassin’s Creed IV: Black Flag to 10 mln egzemplarzy. Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Wii U, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Z kolei Watch Dogs oraz The Crew mają znaleźć odpowiednio 6,2 mln i 2,5 mln nabywców. Wczoraj przesunięto premiery obu tych tytułów.