Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 16:45

autor: Vergil

Zapowiedziano V-Rally 4

Czwarta odsłona cyklu V-Rally jeszcze w tym roku wjedzie na komputery osobiste i konsole stacjonarne. Tytuł doczekał się pierwszego zwiastuna; poznaliśmy także garść konkretów na jego temat.

Od 2002 roku w temacie serii V-Rally panowała cisza. Sytuacja ulegnie jednak zmianie jeszcze we wrześniu bieżącego roku, bowiem wówczas do sprzedaży trafi V-Rally 4. Produkcja pojawi się na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wydanie tej gry rajdowej weźmie na siebie firma Bigben Interactive, natomiast jej stworzenie spoczywa na barkach zespołu Kylotonn Entertainment, czyli studia, w którego portfolio można znaleźć między innymi zeszłoroczne WRC 7. Wydawca i autorzy opublikowali pierwszy zwiastun, który czeka na Was poniżej, a także podzielili się z nami garścią konkretów dotyczących przygotowywanej zawartości. Gotowi? No to jedziemy.

Zacznijmy od tego, że w V-Rally 4 deweloperzy oddadzą w nasze ręce ponad pięćdziesiąt licencjonowanych samochodów, wśród których pojawią się widoczne na powyższym zwiastunie Porsche 911 Safari, Ford Mustang oraz Ford Focus RS RX. Auta, które będziemy kolekcjonować w toku zmagań, mają być podatne na modyfikacje – zwiększymy ich osiągi, a także dostosujemy ich wygląd do indywidualnych preferencji. Zasiadając za ich sterami, weźmiemy udział w kilku konkurencjach; wśród nich prym będą wiodły oczywiście rajdy, które zaoferują nam swoistą podróż dookoła świata – od Japonii, przez Afrykę, aż po Park Narodowy Sekwoi w amerykańskim stanie Kalifornia. Twórcy zapowiadają, że walkę z czasem stoczymy nie tylko na szutrze, lecz także lodzie oraz śniegu.

Na tym jednak nie koniec, gdyż w grze znajdzie się miejsce również na inne konkurencje. Mowa o Rallycrossie (który wystąpi tutaj pod nazwą V-Rally Cross), gdzie powalczymy o pierwsze miejsce na szutrowych i asfaltowych trasach z siedmioma innymi kierowcami; Hillclimbingu, w którym zasiądziemy za kółkami najpotężniejszych „rajdówek”; Buggy oraz wariacji na temat Gymkhany, czyli Extreme-Khanie (gdzie twórcy poddadzą nasze zdolności próbom wymagającym precyzji i wykorzystania umiejętności pokonywania zakrętów „bokiem”).

W V-Rally 4 zasiądziemy za kierownicami ponad pięćdziesięciu samochodów przystosowanych do zmagań w najtrudniejszych warunkach. - Zapowiedziano V-Rally 4 - wiadomość - 2018-03-13
W V-Rally 4 zasiądziemy za kierownicami ponad pięćdziesięciu samochodów przystosowanych do zmagań w najtrudniejszych warunkach.

W chwili, w której są pisane te słowa, na tym kończą się konkrety ujawnione przez autorów. Z uwagi na fakt, że do premiery pozostało zaledwie kilka miesięcy, można wysnuć przypuszczenie, że niedługo deweloperzy podzielą się z nami większą liczbą informacji i materiałów. Tymczasem warto zauważyć, że V-Rally 4 „wskoczy” we wrześniowe okienko wydawnicze firmy Bigben Interactive, zarezerwowane dotąd dla serii WRC; istnieje więc całkiem spora szansa, że wydawca postanowił dać odpocząć tej marce (a co za tym idzie – w tym roku możemy nie zobaczyć WRC 8) lub przygotowuje się do jesiennej premiery dwóch podobnych tytułów (co jednak wydaje się znacznie mniej prawdopodobne).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach