Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka WRC 7 (PC)
OkładkaWRC 7 (PC)

WRC 7

WRC 7 FIA World Rally Championship

Kolejna odsłona serii gier rajdowych tworzonych przez studio Kylotonn Racing Games.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

WRC 7 Premiera

15wrz2017

PC PS4 XONE

WRC 7 to przeznaczona na platformę PC, PS4 i XONE gra rajdowa od studia Kylotonn Racing Games. Deweloper ten stworzył dwie poprzednie odsłony serii – WRC 5 i WRC 6. Ponadto na swoim koncie ma także szereg innych tytułów, w tym wydane w 2017 roku FlatOut 4: Total Insanity. Projekt posiada licencję Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA World Rally Championship), a jego wydawcą jest firma Bigben Interactive.

Mechanika

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych odsłon serii WRC 7 wpisuje się w nurt symulatorów rajdowych, choć i mniej obeznani w tego typu produkcjach gracze mogą tu znaleźć coś dla siebie. Model jazdy jest wymagający. Dysponujące dużą mocą maszyny są dość trudne do opanowania, a sprawy nie ułatwiają same trasy, pełne ciasnych zakrętów, wzniesień, dziur czy oczywiście elementów otoczenia, na których lądujemy po zbyt nieostrożnej jeździe. Ponadto deweloperzy zmodyfikowali znany system fizyki, co podyktowane jest usprawnieniami w tegorocznych samochodach. Wprowadzono także kilka mniejszych, ale istotnych zmian, jak np. wydłużenie drogi hamowania, gdyż w poprzedniej odsłonie była ona zbyt krótka.

Dzięki licencji Rajdowych Mistrzostw Świata bierzemy udział w trzynastu prawdziwych rajdach, co przekłada się na tyle samo lokacji oraz sześćdziesiąt trzy odcinki specjalne. Większość z nich wiernie oddaje te z prawdziwych zawodów, więc czasami musimy wykazać się np. na mierzącym aż dwadzieścia pięć kilometrów fragmencie, co zmusza nas do siedemnastu minut precyzyjnej jazdy.

Tryby gry

Podstawowym trybem rozgrywki w WRC 7 na platformę PC, PS4 i XONE jest oczywiście kampania, w której walczymy o pierwsze miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Oprócz tego możemy też brać udział w sieciowych zmaganiach, tygodniowych wyzwaniach czy rywalizacji e-sportowej. Dodatkową atrakcją jest tryb split-screen, czyli zabawa na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

WRC 7 prezentuje podobny poziom grafiki co wcześniejsza część serii. Dzięki licencji FIA możemy oglądać nie tylko prawdziwe, wiernie oddane samochody, ale też prawdziwych kierowców oraz reklamy sponsorów, którzy są zaangażowani w rajdy w rzeczywistości. Poszczególne trasy oferują zróżnicowane środowiska. Czasami jeździmy po błocie w zalesionej okolicy, innym razem pędzimy po asfalcie; do tego dochodzą różne warunki pogodowe – ścigamy się w deszczu, w trakcie ulewy czy śnieżycy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 264 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

WRC 7 cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WRC 7

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

WRC 7 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 3 GHz/AMD Phenom II X2 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 9800/Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 19 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz/AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 19 GB HDD
 • Windows 7/8
PC
PS4
XONE