Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka WRC 6 (PC)
OkładkaWRC 6 (PC)

WRC 6

WRC 6 FIA World Rally Championship

Przygotowana ponownie przez ekipę francuskiego Kylotonn Games, szósta część oficjalnej serii wyścigowej Samochodowych Mistrzostw Świata WRC.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

WRC 6 Premiera

7paź2016

PC PS4 XONE

Gry podobne do WRC 6

DiRT Rally

DiRT 4

Richard Burns Rally

Wydane na platformie PC, PS4 i XONE WRC 6 to kolejna odsłona zapoczątkowanego w 2010 roku cyklu, tworzonego na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA World Rally Championship) i dzierżącego zaszczytne miano oficjalnych gier wideo tej imprezy. Za stworzenie tytułu odpowiada po raz kolejny francuskie studio Kylotonn Games, znane wcześniej za sprawą takich produkcji wyścigowych, jak Truck Racer czy Motorcycle Club, strzelanki Bet on Solder oraz serii myśliwskiej Hunter’s Trophy.

Mechanika

W WRC 6 możemy wziąć udział w kolejnych emocjonujących zmaganiach wyścigowych, bazujących na aktualnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Produkcja oferuje wszystkie czternaście rund sezonu 2016, w tym powracający do kalendarza imprezy po kilkunastu latach przerwy Rajd Chin. Dzięki oficjalnej licencji Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA w grze znaleźli się wszyscy kierowcy, piloci i zespoły, biorące udział w zawodach kategorii WRC, a także najważniejsi zawodnicy, rywalizujący w rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach Świata WRC-2 oraz Junior WRC.

Pod względem mechaniki WRC 6 wprowadza do rozgrywki kilka istotnych zmian, których znakomita większość oparta została na opiniach graczy o poprzedniej części serii. Zostały one skrzętnie zebrane przez twórców z Kylotonn Games, dla których WRC 5 była debiutem w dziedzinie klasycznych rajdów samochodowych. W porównaniu do stosunkowo krótkich i rozgrywanych na dość szerokich trasach OS-ów z „piątki”, w nowej odsłonie cyklu poszczególne odcinki stały się wyraźnie dłuższe, a drogi węższe i bardziej wyboiste. W grze poprawiono też model jazdy oraz system uszkodzeń, aby jeszcze bardziej dostosować go do oczekiwań fanów WRC.

Tryby gry

Szósta odsłona serii WRC niesie ze sobą tradycyjnie szeroki wachlarz trybów zabawy, począwszy od przystępnego samouczka, poprzez rozbudowany tryb kariery, aż po możliwość ścigania się na pojedynczych odcinkach specjalnych. Nie zabrakło także opcji rywalizacji wieloosobowej, rozgrywanej za pośrednictwem Internetu lub przy jednej maszynie w trybie gorącego krzesła. W grze rozwinięto też wprowadzony w WRC 5 tryb eSports WRC – będący nowatorską formą rywalizacji wieloosobowej, połączoną z realnym kalendarzem imprez aktualnego sezonu rajdowego. W tym trybie zabawy gracze z całego świata rywalizują ze sobą o osiągnięcie jak najlepszego czasu na poszczególnych OS-ach, każdego dnia mając do dyspozycji wyłącznie jedną próbę. Tryumfatorzy poszczególnych weekendowych sesji zapraszani są przez twórców do półfinału, a następnie do ścisłego finału, gdzie walczą o tytuł eSportowego mistrza WRC.

Kwestie techniczne

W porównaniu do wydanej rok wcześniej poprzedniczki, WRC 6 na platformę PC, PS4 i XONE odznacza się wyraźnie poprawioną oprawą audiowizualną. Jako że gra jest pierwszą odsłoną serii tworzoną od początku wyłącznie z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji, deweloperzy z Kylotonn Games mogli skupić się jeszcze bardziej na podrasowaniu warstwy graficznej (lepsza jakość tekstur, cykl dobowy czy zaawansowane efekty pogodowe) oraz dźwiękowej (odgłosy silników i otoczenia) w taki sposób, aby jeszcze bardziej urealnić wrażenia płynące z rajdów WRC.

Ostatnia modyfikacja 3 października 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 432 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,6 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

WRC 6 cena w dniu premiery: 144,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WRC 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

WRC 6 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 3.3 GHz/AMD Phenom II X2 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.4 GHz/AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4