Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4X360PCPS3
Okładka Motorcycle Club (PS4)
OkładkaMotorcycle Club (PS4)

Motorcycle Club

Motocyklowa, zręcznościowa gra wyścigowa, w której gracz zakłada własny klub i przystępuje do rywalizacji z dziewięcioma innymi zespołami. Kluby mają co najmniej kilku członków, preferujących różne style jazdy.

Wyścigi | motocyklowe

Motorcycle Club Premiera

28lis2014

PC

20sty2015

PS3 PS4

27mar2015

X360

Gry podobne do Motorcycle Club

F1 2015

RIDE

Road Rage

Motorcycle Club to wydana na platformie PC, PS4 itd. gra wyścigowa, w której stajemy na czele własnego klubu motocyklowego, rywalizując o miano najlepszego z dziewięcioma konurencyjnymi drużynami. Opisywana produkcja jest drugą po wydanym w 2013 roku Truck Racer grą wyścigową w dorobku francuskiego studia Kylotonn Games, znanego dotąd głównie z budżetowej gry akcji Bet on Soldier: Krwawy Sport oraz łowieckiego cyklu Hunter’s Trophy.

Mechanika

Zgodnie z tytułem, Motorcycle Club daje nam możliwość stworzenia i poprowadzenia własnego klubu motocyklowego, skupiającego pasjonatów, z których każdy charakteryzuje się nieco innym stylem jazdy. Jest to zaś fakt o tyle ważny, że rywalizacja w grze nie opiera się tylko i wyłącznie na dojechaniu do mety przed innymi uczestnikami. Podczas zabawy, zrealizowanej w typowo arcade’owym stylu, czeka nas bowiem cała masa dodatkowych wyzwań, np. jazda slalomem, konieczność zaliczania kolejnych bramek czy wykonywania efektownych skoków na rozmieszczonych na trasie skoczniach. W zależności od rodzaju wyzwania istotny jest więc również wybór motocyklisty, którego umiejętności najbardziej pasują do specyfiki danego wyścigu.

Do naszej dyspozycji oddano 22 licencjonowane motocykle o pojemności 125-200 ccm, pochodzące od takich producentów jak BMW, Honda, Kawasaki, KTM, Suzuki czy Yamaha. Zostały one dodatkowo podzielone na trzy odmienne klasy: Superbike, Roadster oraz Custom. Rywalizacja może toczyć się na 20 zróżnicowanych torach (zarówno w dzień, jak i w nocy), a celem zabawy jest pokonanie dziewięciu konkurencyjnych klubów motocyklowych i wspięcie się na sam szczyt rankingów. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy fundusze i sukcesywnie odblokowujemy możliwość zakupu coraz to nowszych maszyn, co prowadzi do stopniowego rozwijania naszego klubu. Nie zabrakło także możliwości modyfikowania wyglądu samych motocyklistów.

Tryby gry

Próćz klasycznego trybu turnieju, w którym bierzemy udział w kolejnych wyścigach, zarabiając gotówkę i odblokowując dostęp do lepszych motocykli, Motorcycle Club oferuje także możliwość rywalizacji wieloosobowej w trybie online, przeznaczonej dla maksymalnie czterech graczy.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, PS4 itd. Motorcycle Club odznacza się przeciętną, choć niezwykle barwną – a momentami wręcz cukierkową – oprawą graficzną. Na wyróżnienie zasługują zróżnicowane i bogate w detale lokacje, jednak pod względem modelu jazdy oraz szczegółowości wykonania motocykli, produkcja studia Kylotonn dość wyraźnie odstaje od współczesnych, wysokobudżetowych gier wyścigowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Motorcycle Club

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Motorcycle Club Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad Q6600
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800/Radeon 4870 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows Vista SP2
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2500
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8
PC
PS3
PS4
X360