Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360PS4
Okładka Motorcycle Club (PC)

Motorcycle Club

Motocyklowa, zręcznościowa gra wyścigowa, w której gracz zakłada własny klub i przystępuje do rywalizacji z dziewięcioma innymi zespołami. Kluby mają co najmniej kilku członków, preferujących różne style jazdy.

Wyścigi | motocyklowe

Okładka Motorcycle Club (PC)

data premiery gry:

28lis2014

PC

20sty2015

PS3 PS4

27mar2015

X360

Motorcycle Club to wydana na platformie PC, PS4 itd. gra wyścigowa, w której stajemy na czele własnego klubu motocyklowego, rywalizując o miano najlepszego z dziewięcioma konurencyjnymi drużynami. Opisywana produkcja jest drugą po wydanym w 2013 roku Truck Racer grą wyścigową w dorobku francuskiego studia Kylotonn Games, znanego dotąd głównie z budżetowej gry akcji Bet on Soldier: Krwawy Sport oraz łowieckiego cyklu Hunter’s Trophy.

Mechanika

Zgodnie z tytułem, Motorcycle Club daje nam możliwość stworzenia i poprowadzenia własnego klubu motocyklowego, skupiającego pasjonatów, z których każdy charakteryzuje się nieco innym stylem jazdy. Jest to zaś fakt o tyle ważny, że rywalizacja w grze nie opiera się tylko i wyłącznie na dojechaniu do mety przed innymi uczestnikami. Podczas zabawy, zrealizowanej w typowo arcade’owym stylu, czeka nas bowiem cała masa dodatkowych wyzwań, np. jazda slalomem, konieczność zaliczania kolejnych bramek czy wykonywania efektownych skoków na rozmieszczonych na trasie skoczniach. W zależności od rodzaju wyzwania istotny jest więc również wybór motocyklisty, którego umiejętności najbardziej pasują do specyfiki danego wyścigu.

Do naszej dyspozycji oddano 22 licencjonowane motocykle o pojemności 125-200 ccm, pochodzące od takich producentów jak BMW, Honda, Kawasaki, KTM, Suzuki czy Yamaha. Zostały one dodatkowo podzielone na trzy odmienne klasy: Superbike, Roadster oraz Custom. Rywalizacja może toczyć się na 20 zróżnicowanych torach (zarówno w dzień, jak i w nocy), a celem zabawy jest pokonanie dziewięciu konkurencyjnych klubów motocyklowych i wspięcie się na sam szczyt rankingów. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy fundusze i sukcesywnie odblokowujemy możliwość zakupu coraz to nowszych maszyn, co prowadzi do stopniowego rozwijania naszego klubu. Nie zabrakło także możliwości modyfikowania wyglądu samych motocyklistów.

Tryby gry

Próćz klasycznego trybu turnieju, w którym bierzemy udział w kolejnych wyścigach, zarabiając gotówkę i odblokowując dostęp do lepszych motocykli, Motorcycle Club oferuje także możliwość rywalizacji wieloosobowej w trybie online, przeznaczonej dla maksymalnie czterech graczy.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, PS4 itd. Motorcycle Club odznacza się przeciętną, choć niezwykle barwną – a momentami wręcz cukierkową – oprawą graficzną. Na wyróżnienie zasługują zróżnicowane i bogate w detale lokacje, jednak pod względem modelu jazdy oraz szczegółowości wykonania motocykli, produkcja studia Kylotonn dość wyraźnie odstaje od współczesnych, wysokobudżetowych gier wyścigowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Gry podobne do Motorcycle Club

Klasyfikacja PEGI Motorcycle Club

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Motorcycle Club

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2500, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800/Radeon 4870 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista SP2

PC
PS3
PS4
X360