Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2016, 12:50

Zapowiedziano WRC 6

Firma Bigben Interactive zapowiedziała WRC 6 - szóstą odsłonę znanej serii gier rajdowych. Tytuł ma zadebiutować jesienią na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Szósta odsłona serii WRC zadebiutuje jesienią. - Zapowiedziano WRC 6 - wiadomość - 2016-05-27
Szósta odsłona serii WRC zadebiutuje jesienią.

Minęło osiem miesięcy od październikowej premiery WRC 5 – piątej odsłony znanej serii rajdowej, stworzonej przez studio Kylotonn Racing Games. Gra została przyjęta bez przesadnego entuzjazmu, choć nie przyniosła też zbytniego wstydu firmie Bigben Interactive. W tym roku ambicje twórców są znacznie większe, a świeżo zapowiedziane WRC 6 ma przewyższać poprzedniczkę pod każdym względem. Alain Jarniou z Kylotonnu stwierdził na oficjalnej stronie wydawcy, że od premiery piątki zespół uważnie studiował opinie społeczności, a jej postulaty zostaną uwzględnione w szóstej odsłonie cyklu (wspomniano o węższych drogach i dłuższych oraz trudniejszych odcinkach). Sam sezon WRC 2016 – tradycyjnie główna atrakcja gry – uwzględni m.in. Rajd Chin, wszystkich licencjonowanych kierowców oraz „szeroki wybór” w klasach WRC 2 i Junior WRC. Również oprawa wizualna będzie stała na wyższym poziomie, co wynika z rezygnacji z wydania WRC 6 na konsole poprzedniej generacji – grę zobaczymy jedynie na komputerach osobistych, Xboksie One oraz PlayStation 4. Premierę zapowiedziano na jesień tego roku, a więcej szczegółów zostanie podanych w trakcie tegorocznych targów E3, które rozpoczną się 14 czerwca. Póki co możecie zobaczyć ujawnione screeny z wczesnej wersji produkcji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej