Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka Truck Racer (X360)

Truck Racer

Dynamiczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicą kilkunastotonowych kolosów, aby uczestniczyć w szalonych wyścigach rozgrywanych w 10 zróżnicowanych sceneriach.

Wyścigi | samochodowe | ciężarówki | multiplayer

Okładka Truck Racer (X360)

data premiery gry:

18paź2013

PC X360 PS3

Truck Racer to szalona gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicą potężnych ciężarówek by uczestniczyć w pełnych przepychanek i spektakularnych zderzeń zmaganiach na torach bądź otwartych trasach. Tytuł powstał w studiach francuskiego Kylotonn Entertainment, który zadebiutował niskobudżetową serią FPS-ów Bet on Soldier, a na swoim koncie ma m.in. tak udane produkcje jak The Cursed Crusade, Speedball 2: Tournament czy seria myśliwska Hunter’s Trophy.

W grze weźmiemy udział w mistrzostwach, złożonych z 13 różnych eventów. Zmagania rozgrywane są na 48 zróżnicowanych trasach, osadzonych w 10 różnych sceneriach. Do zwycięstwa poprowadzi nas szeroka gama ciężarówek, pogrupowanych w 6 różnych kategoriach, z których każda odznacza się nieco innym stylem jazdy. W trakcie zmagań nasze maszyny możemy ulepszać i modyfikować, co nierzadko pozwoli nam zyskać cenne sekundy przewagi nad resztą stawki. Autorzy przewidzieli aż 54 możliwe ulepszenia na każdy z dostępnych wozów.

Prócz klasycznej kariery, Truck Racer pozwala na zabawę w trybach time attack, elimination oraz quick race. Nie zapomniano też oczywiście o rozgrywce wieloosobowej. Ścigać możemy się offline – rywalizując we dwójkę na podzielonym ekranie, bądź przez internet z jednoczesnym udziałem 4 graczy. Oprawa graficzna gry stoi na wysokim poziomie. Podczas jazdy wiele się dzieje i mimo, iż zasiadamy za kierownicą kilkunastotonowych kolosów, dynamika zabawy przypomina nieco arcade’owe wyścigi z serii Flatout. Na uwagę zasługuje także zaawansowany, realistyczny model zniszczeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Truck Racer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Truck Racer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

PC
X360
PS3