Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 marca 2018, 20:18

autor: Jiker

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda z pierwszym zwiastunem

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - pierwsza z czterech kontynuacji Fantastycznych zwierząt na podstawie scenariusza J.K. Rowling - doczekały się oficjalnego trailera. Materiał trwa niespełna dwie minuty i przybliża tło fabularne produkcji.

Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda doczekał się oficjalnego zwiastuna. Materiał wprowadza nas w fabułę kontynuacji Fantastycznych zwierząt, jednocześnie przybliżając postacie grane przez Johnny’ego Deppa i Jude’a Lawa, czyli Gellerta Grindelwalda oraz Albusa Dumbledore’a. Przypominamy, że obecnie film znajduje się w postprodukcji, po tym jak pod koniec ubiegłego roku ukończono pracę na planie zdjęciowym.

Zbrodnie Grindelwalda to pierwsza z czterech zaplanowanych kontynuacji ciepło przyjętego widowiska Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, które w listopadzie 2016 roku udanie rozwinęło czarodziejskie uniwersum Harry’ego Pottera. Film przyniósł ponad 800 mln dolarów przychodu i uzyskał dobre oceny (74% pozytywnych recenzji według Rotten Tomatoes). Autorką scenariusza do jedynki, jak i wszystkich czterech kontynuacji jest J.K. Rowling.

Akcja The Crimes of Grindelwald rozpocznie się w 1927 roku, kilka miesięcy po wydarzeniach, których świadkami byliśmy w pierwszym filmie, i rozegra się w Paryżu. Jak czytamy w oficjalnym streszczeniu fabuły, Grindelwald w efektownym stylu ucieknie z więzienia i zacznie przekonywać kolejne osoby do swojej sprawy uczynienia czarodziejów władcami wszystkich niemagicznych istot. Powstrzymać będzie mógł go tylko jego dawny przyjaciel Albus Dumbledore. Przyszły dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa nie obejdzie się jednak bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, który już raz zepsuł plany Grindelwalda.

W młodego Albusa Dumbledore’a wciela się Jude Law. - Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda z pierwszym zwiastunem - wiadomość - 2018-03-13
W młodego Albusa Dumbledore’a wciela się Jude Law.

Premiera Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda odbędzie się 16 listopada 2018 roku. Film został wyreżyserowany przez Davida Yatesa, autora poprzednich Fantastycznych zwierząt oraz adaptacji trzech ostatnich książek o Harrym Potterze. Obsadę tworzą Eddie Redmayne (ponownie odgrywający rolę Newta Scamandera), Johnny Depp (Gellert Grindelwald), Jude Law (Albus Dumbledore), Ezra Miller, Zoe Kravitz, Katherina Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Callum Turner, Claudia Kim, Olafur Darri Olafsson, William Nadylam oraz Kevin Guthrie. Za oprawę muzyczną po raz kolejny odpowiada James Newton Howard.

  1. Oficjalna strona filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  2. Recenzja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w serwisie Gameplay.pl